Co kupić na prezent na Dzień Nauczyciela?

  • Prezenty dla nauczycieli

Dzień Nauczyciela, którego oficjalna nazwa brzmi Dzień Edukacji Narodowej, to święto, które od lat obchodzone jest w każdej szkole. Dla młodszych uczniów jest to często duże wydarzenie połączone z akademią. Zadaniem rodziców jest natomiast obmyślenie prezentu, który spodoba się wychowawcy. Może nie jest to obowiązek, ale na pewno bardzo miły gest. Warto zastanowić się z wyprzedzeniem jaki prezent na Dzień Nauczyciela będzie najlepszy.

Jeżeli Twoje dziecko dopiero rozpoczyna naukę w szkole, trafiony prezent na Dzień Nauczyciela może być nie lada wyzwaniem. Nie jest bowiem łatwo wybrać coś dla osoby, którą słabo się zna. Dlatego warto zacząć od podziału na płeć: co innego podoba się kobietom, co innego mężczyznom. Niemałe znaczenie ma także wiek obdarowywanego. Prezent dobrze dopasować także do zainteresowań obdarowywanego. Podpowiedzią może być przedmiot kierunkowy, który jest wykładany przez danego nauczyciela.

Książki na prezent na Dzień Nauczyciela

Książka jest jednym z bardziej uniwersalnych prezentów dla każdego, bez względu na wiek i wykształcenie. Dla nauczyciela można poszukać ciekawych albumów, szczególnie jeśli jego specjalizacją jest geografia lub historia. Albumy to droższe pozycje, jednak jako prezent składkowy nie są dużymi wydatkami. Warto wcześniej sprawdzić aktualne kody rabatowe, które są dostępne przykładowo do sieci sklepów Empik. Można także poprosić uczniów, żeby wypytali nauczyciela o ulubionych pisarzy podczas godziny wychowawczej. Dobrym pomysłem są także nowości wydawnicze oraz bestsellery. Aktualne promocje w księgarniach Ravelo są dodatkowym bonusem i zachęta do kupienia książki na prezent na Dzień Nauczyciela.

Biżuteria na prezent na Dzień Nauczyciela

Innym pomysłem na prezent na Dzień Nauczyciela, szczególnie dla pań nauczycielek, może być biżuteria. Warto sprawdzić aktualne zniżki, dzięki czemu nie będzie to bardzo kosztowny prezent. W tej chwili dostępne są kody rabatowe do sklepu W. Kruk. A co wybrać? Uniwersalnym podarunkiem są kolczyki lub klipsy. Szczególnie dobrze jest kupić te krótkie, bowiem zgodnie z zasadami elegancji, właśnie takie są odpowiednie do pracy. Ciekawą propozycją może być również broszka – dopięta do marynarki, koszuli czy płaszcza dodaje szyku nawet najprostszemu zestawieniu. Dla panów można pokusić się o gustowne spinki do mankietów. Niebanalne wzory i kolory znajdziesz na DaWandzie.

Akcesoria na prezent na Dzień Nauczyciela

Jeżeli nadal nie wiesz, co wybrać na prezent, warto wziąć pod uwagę akcesoria, z których korzysta każdy nauczyciel w szkole. Do takich dodatków należy dobre wieczne pióro lub elegancki długopis – idealne do sprawdzania klasówek i wpisywania piątek do dziennika. Niezbędny jest też kubek lub filiżanka na kawę lub herbatę. Te najlepiej wybrać w sklepie Duka, w którym można skorzystać z promocji. Można też pójść w kierunku akcesoriów jesiennych, dobrych zarówno dla nauczycieli i nauczycielek. Każdemu przyda się solidny parasol czy elegancki szal. Jeżeli natomiast nauczyciel jest smakoszem, z pewnością przypadną mu do gustu czekoladki albo markowa kawa lub zestaw herbat.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj