Jesienne ubrania dla dziecka – na co zwrócić uwagę?

  • jesienne ubrania dlla dzieci

Przychodząca po gorącym lecie jesień cechuje się coraz krótszymi dniami, spadkiem temperatury i zmienną pogodą. W tym okresie znacznie rzadziej decydujemy się na spacery z dzieckiem z obawy o jego zdrowie. Nie warto jednak rezygnować z jesiennych spacerów w ogóle. Wzmacniają odporność dziecka, a dostarczony do organizmu maluszka tlen sprawia, że jego mózg lepiej się rozwija. Wystarczy zadbać o odpowiedni ubiór, który zapewni dziecku ochronę przed zimnem. Sklepy takie, jak Smyk czy Bartek oferują ubrania, dzięki którym jesienne spacery staną się przyjemnością. Na co więc zwrócić uwagę kupując jesienne ubranka dla dzieci?

Ubiór na cebulkę

Najistotniejszą kwestią przy doborze ubrań dla maluchów w sezonie jesienno-zimowym jest zapewnienie im odpowiedniej temperatury ciała. Noworodki nie mają wykształconego ośrodka termoregulacji, dojrzewa on dopiero w pierwszym miesiącu życia. Poza tym, dzieci w wózkach leżą nieruchomo, a co za tym idzie – o wiele szybciej marzną. Właśnie z tego powodu ważne jest, by zadbać o właściwą ochronę przed zimnem. Należy też uważać, by nie przegrzać dziecka. Zbyt ciepły ubiór jest jedną z przyczyn częstych chorób, ponieważ młody organizm nie radzi sobie ze zmianami temperatury. Najlepszym wyjściem będzie więc ubranie dziecka na cebulkę – w razie potrzeby będzie można zdjąć dodatkowe warstwy odzieży.

Jak sprawdzić czy dziecko nie jest ubrane za ciepło? Wystarczy dotknąć skóry na karku. Jeśli jest gorąca i spocona, oznacza to, że dziecko jest ubrane za ciepło. W przypadku, gdy skóra na karku dziecka jest zimna, powinno się dołożyć kolejne warstwy odzieży.

Jakie warstwy odzieży wybrać?

Należy zacząć od odpowiedniej bielizny, to ona decyduje o tym, czy dziecku będzie ciepło. Dobrym wyborem będzie body wykonane z bawełny, które pozwoli oddychać skórze, jednocześnie ogrzewając ciało. Body nie podwija się, ani nie wychodzi ze spodenek, dzięki czemu plecki dziecka zawsze będą okryte.

W cieplejsze dni wystarczy bluza z kapturem lub lekki kombinezon z polaru oraz bawełniana czapka. Gdy jest chłodniej należy ubrać dziecku cieplejszy kombinezon, a uszy osłonić grubszą czapką lub opaską wykonaną z polaru lub bawełny. Warto też przykryć leżące w wózku dziecko kocykiem. Zamiast szalika, który nie zawsze pozostaje na swoim miejscu, lepszy będzie golfik z dzianiny, który dokładnie otuli szyję.

Ważne jest także obuwie. Kupując buty dla dziecka warto zwrócić uwagę, czy jest ono wygodne. Lepiej wybrać się do sklepu z dzieckiem niż kierować się intuicją przy jego wyborze. Buty jesienne powinny być większe o około centymetr, żeby mieściła się w nich dodatkowa skarpetka, a palce stóp miały odpowiednio dużo przestrzeni. Istotna w butach jest także elastyczna podeszwa, która zgina się na linii stawów śródstopia. Buty jesienne dla dziecka powinny być także odporne na wilgoć.

Nie warto rezygnować jesienią ze spacerów z dzieckiem. Świeże powietrze oraz promienie słoneczne, dzięki którym ludzki organizm wytwarza witaminę D, pozytywnie wpływają na rozwój i zdrowie małych dzieci. Należny jedynie pamiętać o odpowiednio dobranej odzieży, która zapewni właściwą ochronę przed zimnem.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj