Prezenty dla minimalistów

  • Prezenty dla minimalistów

Kupno trafionego prezentu dla miłośnika minimalizmu może okazać się nie lada wyzwaniem. Jest jednak kilka patentów, które zdradzamy w poniższym wpisie – będą to podarunki z których ucieszy się każdy miłośnik prostoty.

Prezenty praktyczne

Wybierając prezenty dla minimalistów należy mieć w pamięci ideę, która przyświeca samym obdarowywanym – im mniej, tym lepiej. Dlatego nie chcąc zaburzyć ich wewnętrznego spokoju, a jednocześnie wykazać się inicjatywą w postaci prezentu, najlepiej jest skierować się w stronę praktyczności.

Jeśli prezent ma być z okazji przeprowadzki do nowego miejsca, warto jest postawić na rzeczy codziennego użytku, które zajmują niewiele miejsca, a jednocześnie będą przez naszego  minimalistę używane. Przykładem może być deska do krojenia, która oczywiście jest podstawą wyposażenia każdej kuchni, nawet u tych, którzy nie są wprawnymi kucharzami. Praktycznym elementem jest możliwość rozłożenia deski i wykorzystania tej wewnętrznej przestrzeni do przechowywania niewielkich przedmiotów np. małych nożyków.

Sprawdzą się również meble. Dobrze, jeśli zna się gust w tej kwestii przyszłego właściciela naszego podarunku. Nie brakuje jednak rozwiązań neutralnych, które spodobają się i będą się dobrze prezentować w każdym pomieszczeniu. Hitem ostatnich miesięcy są stoliki na kawę, które jednocześnie posiadają stylową przestrzeń do chowania np. tekstyliów. Takie produkty można znaleźć w sklepie DaWanda, gdzie nie brakuje praktycznych rozwiązań za niską cenę.

Warto postawić również na prezenty, które będą cieszyć, a docelowo nie będą zajmować przestrzeni. Sprawdzą się tutaj słodycze, kosmetyki np. kremy i balsamy czy alkohol.

Jeśli mamy do czynienia z miłośnikiem kultury nie brakuje w tym obszarze świetnych rozwiązań. Dostęp do platform z filmami lub muzyką, a także e-booki – na pewno z takich prezentów będzie zadowolony każdy minimalista.

Minimalistyczne prezenty dla niej i dla niego

Prezent dla minimalisty może być oczywiście o wiele bardziej osobisty. Jeśli chodzi o kobiety na pewno najlepszym wyborem będzie biżuteria. Niemal każda kobieta ma lub nosi chociaż niewielkie elementy biżuterii. To świetny pomysł na prezent, bowiem jest w czym wybierać – kolczyki, naszyjniki, bransolety, brożki czy pierścionki. Również w sklepie Pakamera znaleźć można biżuterię wykonywaną ręcznie. Nie brakuje niewielkich, prostych ozdobników, utrzymanych w minimalistycznej stylistyce. Wybór właściwego prezentu na pewno nie będzie trudny.

Jeśli chodzi o panów świetnym rozwiązaniem będą narzędzia do golenia. Na taki niewielki zestaw składa się maszynki i pędzel, a wszystko to jest podane na niedużym stojaczku, który będzie pasował do każdej łazienki.
Innym pomysłem jest kupienie portfela. Nie musi być znacznych rozmiarów. Najważniejsze by miał miejsce na karty, drobne oraz pieniądze papierowe. Jeśli zaś osoba obdarowywana jest prawdziwym minimalistą, sprawdzi może się sama bilonówka – w końcu minimaliści nie lubią, gdy zajmuje się im miejsce… 😉

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj