Aktywny styczeń – zacznij budować formę już dziś!

  • Aktywny styczeń – zacznij budować formę już dziś!

Nowy rok, nowy miesiąc, nowy tydzień – każdy z nas miał cele związane z budowaniem formy i obiecywał sobie, że zacznie ćwiczyć, z początkiem… no właśnie! Chociaż psycholodzy odradzają rozpoczynania nowych aktywności w ściśle określonym czasie, dobrze jest zacząć ćwiczyć z początkiem nowego roku.

Bieganie podczas zimy

Nierzadko chcemy zacząć budować formę, jednak nie wiemy czy wytrwamy w postanowieniu. Dlatego nie chcąc wydawać dużych sum na karnety, decydujemy się na bieganie na zewnątrz. Jeśli miesiąc jest w miarę ciepły, nie ma większego problemu. W nieco chłodniejszą pogodę nawet łatwiej jest oddychać. Jednak gdy ściśnie mróz, nie ma z tego przyjemności, jeśli nie posiadamy odpowiedniego ubrania.

Przede wszystkim musi być ono z jednej strony lekkie, z drugiej musi stanowić odpowiednie zabezpieczenie przed zimnem. To samo tyczy się butów – muszą mieć właściwe poszycie, które uchroni stopę przed zamoczeniem, bo od tego tylko jeden krok do przeziębienia. Taki ubiór znajdziesz w sklepie DotSport, gdzie z okazji nowego roku nie brakuje licznych obniżek oraz atrakcyjnych cen.

Ćwiczenie w domu

Jak to się mówi- nie każdy lubi się pocić publicznie. Rozwiązaniem dla osób, które nie mogą zmobilizować się do ćwiczeń poza domem są sprzęty do użytku domowego. To rozwiązanie szczególnie dla tych, którzy posiadają dużą przestrzeń w domu, jak również dla rodzin – im więcej osób będzie korzystało ze sprzętu, tym bardziej opłaca się jego zakup.

Obecnie sklepy oferują tak szeroki wybór sprzętu, że niemal możliwe jest odtworzenie mini siłowni w domowym zaciszu. Rowerki, trampoliny, hantle, sztangi, piłki, bieżnie – to wszystko można kupić w sklepie Sport-Shop, gdzie wysoka jakość spotyka się z niską ceną.

Jakie ćwiczenia wykonywać na siłowni?

Budowanie formy zazwyczaj zaczyna się od zrzucenia kilku nadprogramowych kilogramów. Najkrótszymi i najbardziej efektywnymi ćwiczeniami jakie zapewnią pożądane efekty są ćwiczenia cardio. Są to zatem wszelkiego rodzaju ćwiczenia, gdzie liczy się podniesienie akcji serca, ciśnienia i oddechu. Zwiększa się wydolność, a tym samym gubiona jest warstwa tłuszczu

Z czasem należy przejść do ćwiczeń siłowych. Jeśli nie ma się w tym zakresie wiedzy i doświadczenia, warto jest sięgnąć po opinię i wskazówki specjalistów. Na siłowniach i fitnesclubach nie brakuje tego typu usług, nierzadko w niskiej cenie lub całkiem za darmo. Ponadto dobrze jest chodzić na zajęcia organizowane przez siłownie, gdzie ćwiczy się w dużej grupie, jednak zawsze pod okiem profesjonalisty.

Jak wytrwać w postanowieniu?

Postanowienia noworoczne, szczególnie związane z budowaniem formy oraz poprawą wyglądu zewnętrznego, kojarzą się z tym, że nie jesteśmy w stanie w nich wytrwać dłużej niż przez kilka miesięcy. Budowanie formy to działanie długofalowe. Dlatego dobrym sposobem jest zapisywanie wyników oraz robienie zdjęć. Na początku dużo tłuszczu jest szybko spalana, a widoczne wyniki z pewnością będą kolejnym motywatorem do dalszego działania.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj