Pomysły na stroje karnawałowe dla dzieci

  • Pomysły na stroje karnawałowe dla dzieci

Karnawał to świetna okazja do przebieranek, które są tak bardzo lubiane przez dzieci. Rynek oferuje naprawdę ciekawe propozycje w tym zakresie, a co więcej, jeśli nie chcesz wydawać dużych sum na gotowe kostiumy, zawsze możesz wykonać je samodzielnie.

Stroje dla dzieci na karnawał

Sklepy takie jak Smyk czy TXM szczególnie w okresie karnawałowym poszerzają swoją ofertę o stroje na bale przebierańców dla maluchów. Z roku na rok zabawy w tym szczególnym okresie w roku są coraz częściej organizowane jako te, podczas których dzieci mają okazję do przebrania się.
To oczywiście dla nich świetna zabawa i nie lada gratka, ponieważ mogą być kimkolwiek tylko chcą! Oczywiście w tym temacie przodują przede wszystkim superbohaterowie. W sklepach znaleźć można różne wersje Supermenów, Hulków, Thorów czy Batmanów. Jeśli chodzi o dziewczynki najczęściej są to różnego rodzaju księżniczki lub postaci ze znanych bajek jak np. Kraina Lodu. Nie mniejszą popularnością cieszą się tradycyjne postaci jak zwierzątka czy różne postaci np. śnieżynki czy czarownicy.

Takie stroje można kupić w niskich cenach, a wybór w zakresie rozmiarów jest naprawdę imponujący i każda mama znajdzie coś dla swojej pociechy.

Jak kupować stroje karnawałowe dla dzieci przez internet?

Podczas kupowania przez internet zawsze należy pamiętać, że konieczne jest dokładne czytanie oferty sprzedającego. Nie brakuje oszustów, dlatego nietrudno o to, by kupić coś, co po prostu jest niezgodne z prezentowanym opisem. Sprawdzaj jakość materiału z jakiego jest wykonany strój oraz rozmiary. Nie decyduj się na te, które są określane jako „uniwersalne”, bowiem w przypadku dzieci rozmiar uniwersalny niemal nie istnieje.

Przebrania dla dzieci handmade

Nie trzeba dysponować imponującymi umiejętnościami w kwestii szycia, by wyczarować coś z niczego. Z tego rozwiązania będą zadowolone przede wszystkim te mamy, które mają małe córeczki. Wykonanie stroju np. wróżki czy motylka, to kwestia dosłownie kilku czynności. Podstawą jest spódniczka, która będzie pasowała do każdego rodzaju ubioru, niezależnie od tego, na co się zdecydujesz. Ponadto potrzebne będzie wykonanie skrzydełek. Do tego potrzebny będzie cienki drucik oraz cienkie, jasne pończochy lub rajstopy. Konieczne jest ich naciągnięcie na wcześniej uformowany drut i pomalowanie na konkretny kolor, w zależności do tego, za co dziecko będzie przebrane. Dobrze jest również dorobić na głowę pasującą ozdobę. Podstawą może być opaska i również odpowiednio uformowany drut.
Dla chłopców samodzielne wykonanie stroju również nie jest niczym skomplikowanym. Może to być przebranie kota z papierową maską na buzię i doszytym do spodni ogonem, pirata z opaską i bandaną na głowie czy króla w papierowej koronie i z peleryną uszytą z koca.

Przy wykonywaniu domowej roboty strojów należy pamiętać, że ważne jest przede wszystkim zachowanie odpowiedniej kolorystki, która będzie swego rodzaju podpowiedzią, nawet jeśli sam strój nie wypadnie idealnie.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj