Rusz się z domu, czyli pomysły na aktywny wypoczynek

  • Wybierz aktywny wypoczynek

Najlepsze sposoby na relaks łączą przyjemne z pożytecznym – aktywny wypoczynek pozwala się odprężyć i jednocześnie poprawić kondycję. Chcesz się trochę poruszać, ale masz pomysłu, co mógłbyś robić? Zobacz, jakie dyscypliny warto wypróbować i gdzie pojechać, by cieszyć się wolnym czasem!

Aktywny wypoczynek na Mazurach

W poszukiwaniu miejsca na odpoczynek i zdrowej dawki sportu, warto wybrać się na Mazury. Piękne widoki, kąpiele w jeziorach i żaglówki to nie jedyne, co ten region ma do zaoferowania. Świetną rozrywką może być spływ kajakowy Krutynią, którego trasa obejmuje Puszczę Piską, a także Mazurski Park Krajobrazowy. W czasie wycieczki można dostrzec w lasach dzikie zwierzęta, m.in. wilki i łosie, a także znaleźć rzadkie gatunki roślin.

Inną propozycją jest wyprawa do Parku linowego Wiewióra w Giżycku, położonego nad jeziorem. Chętni będą musieli pokonywać przeszkody m.in. z belek, lin, drabin i siatek – są na tyle urozmaicone, że na pewno nikt nie poczuje się znudzony, a przy okazji będzie można zażyć trochę ruchu.

Miłośnicy rowerów także powinni czuć się usatysfakcjonowani pobytem na Mazurach, szczególnie jeśli wybiorą się na wycieczkę szlakiem biegnącym przez Puszczę Piską. To doskonała okazja, żeby odwiedzić Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie i na własne oczy zobaczyć jak żyją jarząbki albo rysie. Solidne i niezbyt drogie rowery czekają na nowych właścicieli na Allegro. Najbardziej opłaca się tam kupować, kiedy ogłaszane są promocje – w ten sposób można naprawdę sporo zaoszczędzić.

Bieszczady dla aktywnych

Wiele osób odwiedza Bieszczady dla pieszych wycieczek, które dostarczają wielu wrażeń, ale góry oferują o wiele więcej możliwości. Dobrym przykładem jest chociażby jazda konno, która pozwala cieszyć się otaczającym pięknem przyrody w wyjątkowo przyjemny sposób. Nie martw się, jeśli jeszcze nigdy nie dosiadałeś konia – w Bieszczadach znajdziesz wiele ośrodków umożliwiających naukę jazdy. Bardziej zaawansowani jeźdźcy powinni wziąć udział w kilkudniowym rajdzie. To doskonały sposób na relaks!

Jeżeli konie Cię nie interesują, wypróbuj inne pomysły na to, jak odpoczywać w Bieszczadach. Sięgnij po rower, i to niekoniecznie górski. Wypróbuj fatbike – rodzaj jednośladu, przeznaczony do górskich terenów, który poradzi sobie w trudnych warunkach na szlaku. Wyróżnia się dosyć szerokimi oponami, które pozwalają na jazdę po piaszczystych ścieżkach, a nawet na zjazdy poza trasę.  

Jak odpoczywać w mieście?

Nie trzeba wcale daleko jeździć, żeby spędzić wolny czas w ruchu. W mieście także nie można narzekać na nudę. W większych ośrodkach, takich jak, np. Wrocław można zagrać w siatkówkę na świeżym powietrzu – boisko wysypane piaskiem znajduje się tuż przy nabrzeżu Odry, skąd można podziwiać rzekę i miasto. Liczne place i parki tworzą z kolei doskonałą przestrzeń dla wrotek, rolek i longboardów. Ćwiczenia na tych sprzętach rozwijają mięśnie nóg i dają sporo zabawy.

Kiedy pogoda nie dopisuje, można też wybrać się na rozgrywkę badmintona albo ping ponga, a jeśli nie przepadasz za rywalizacją w sporcie, wypróbuj zumbę – to połączenie fitnessu i tańca, które pozwoli Ci zapomnieć o codziennych obowiązkach i wysmukli sylwetkę.

Planując aktywny wypoczynek, trzeba pamiętać o odpowiednim stroju do ćwiczeń, który powinien być dostosowany do uprawianej dyscypliny. Wygodne bluzki i spodnie, wykonane z wytrzymałych  materiałów można zamawiać w sklepie Sport-Shop.pl oraz 4F. Oba sklepy przyjmują kody rabatowe na swoje produkty. Skorzystaj z okazji i przygotuj się na wolny czas w trybie sportowym, a szybko się przekonasz, jak bardzo możesz wypocząć w ruchu!

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj