Antywirusy – bezpieczeństwo w korzystnej cenie na Zrabatowani.pl

  • Pamiętaj o dobrym antywirusie

Surfowanie po Internecie to nie tylko przyjemność, ale niestety również ryzyko wpuszczenia w nasze urządzenia złośliwego wirusa, którego „zamiary” z pewnością nie są pokojowe. Zabezpieczony antywirusem komputer jest mniej narażony na tego rodzaju praktyki. Czym zatem kierować się podczas jego zakupu?

Wersja darmowa vs. wersja płatna

Swego czasu niezwykle popularną praktyką było korzystanie wyłącznie z antywirusów, które są dostępne w wersji demo lub darmowej. Wielu użytkowników internetu nie chcąc ponosić dodatkowych kosztów związanych z wykupieniem antywirusa, rozpoczęło propagandę szerzącą przekonanie o tym, że bezpłatny antywirus może w pełni zabezpieczyć komputer przed atakami. Prawdą jest, że nawet wersja płatna nie daje 100% gwarancji ochrony przed złośliwymi oprogramowaniami, które są nieustannie „ulepszane”.

Co zatem zawiera wersja płatna? Przede wszystkim jest rozszerzona o kilka dodatków, które ciężko jest znaleźć w darmowych programach. Do najbardziej zauważalnych na pewno można zaliczyć ochronę przed SPAM-em oraz filtrowanie poczty elektronicznej. Osoby korzystające z płatności elektronicznej powinny docenić wzmożoną ochronę podczas korzystania z bankowości internetowej.

Jak kupować antywirus?

Przede wszystkim należy kierować się rozsądkiem. To program, którego celem jest ochrona przed wirusami, dlatego najważniejsze, by kupować programy antywirusowe ze sprawdzonych źródeł. Nabywanie programów na aukcjach internetowych może okazać się swego rodzaju pułapką, która ma na celu wyłudzenie pieniędzy sprzedając klucze do już wykorzystanych licencji lub stanowi ukryte oprogramowanie, które zamiast chronić przed wirusami, samo nim jest.

Warto korzystać z sieci sklepów jak np. Saturn gdzie wybór odpowiedniego dla siebie oprogramowania antywirusowego jest naprawdę bogaty. Warto szukać atrakcyjnych promocji nawet do 30%, a zakupy online powyżej 100zł można otrzymać nie ponosząc kosztów związanych z dostawą.

Dobrym przykładem jest również Sferis, który oprócz nowoczesnych antywirusów, oferuje zniżki cen. Dodatkowo, dokonując zakupów poprzez portal Zrabatowani.pl można liczyć na zwrot kosztów do 3% ich wartości.

Antywirus nie powinien być też “szalonym” wydatkiem – tutaj zasada „im drożej, tym lepiej” nie obowiązuje. Warto przed zakupem poczytać opinie innych użytkowników, odnośnie poszczególnych programów.

Rozwaga przede wszystkim

Niezależnie od tego czy komputer posiada darmowe czy płatne oprogramowanie, warto kierować się rozwagą podczas surfowania po internecie. Najważniejsza zasada to nieotwieranie podejrzanych stron, których nie jesteśmy pewni. To samo, a nawet przede wszystkim, tyczy się otwierania wiadomości mailowych. Szczególnie naszą uwagę powinny przykuwać maile z załącznikami. Kategorycznie nie należy pobierać je na dysk twardy jeżeli nadawca jest podejrzany – przy szczególnie złośliwych oprogramowaniach samo otworzenie maila tego typu może wiązać się z przykrymi konsekwencjami.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj