Lista prezentów, czyli co kupić na ślub?

  • Slubne prezenty

Wiosna to początek sezonu na zawieranie małżeństw – to także najwyższy czas, by zastanowić się nad tym, jaki wybrać prezent na ślub. Upominek dla nowożeńców powinien być praktyczny albo związany z ich wspólnymi zainteresowaniami. Każdy ma jednak inne potrzeby i indywidualny gust, dlatego trzeba dokładnie przemyśleć wybór czegoś, co spodoba się młodej parze.

Praktyczne upominki do kuchni

Dobrym pomysłem jest zakup niewielkiego sprzętu AGD, jak choćby opiekacza do tostów, gofrownicy, blendera albo sokowirówki. Wiele tego typu urządzeń można znaleźć w ofercie sieci Media Markt, gdzie od czasu do czasu ogłaszane są promocje. Warto zastanowić się także nad większym prezentem, takim jak np. wolnowar albo nawet thermomix. Szczególnie cena tego ostatniego jest na tyle wysoka, że najlepiej będzie zorganizować składkę z całą rodziną i wspólnie kupić okazały upominek. Para młoda na pewno się z niego ucieszy.  Jeśli chcesz samodzielnie wręczyć prezent, równie dobrze sprawdzą się tańsze przedmioty, np. shakery, kawiarki, pary młynków do pieprzu i soli, a nawet zestawy pojemników na przyprawy i zastawy stołowe. Wszystkie będą pomocne w domu i ułatwią parze przygotowywanie napojów oraz posiłków.

Co kupić na ślub?

Do listy funkcjonalnych pomysłów na prezent trzeba zaliczyć jeszcze pościel, komplet obrusów z serwetkami i ręczniki z wyszytymi imionami nowożeńców, najlepiej w neutralnym białym kolorze lub écru. Dobrym rozwiązaniem będzie wybranie egzemplarzy z ekologicznych tkanin, takimi jak te dostępne w ofercie sklepu 4home. Nowożeńcom przyda się także coś nieco mniej praktycznego, służącego do dekoracji domu lub mieszkania. Pięknie prezentują się lampiony w skandynawskim stylu i ramki na zdjęcia. Kupisz je za niewielką ceną, zamawiając je na Allegro. Znajdź kody rabatowe akceptowane przez ten sklep, a uda Ci się skorzystać ze zniżki  i zaoszczędzić. Do tego możesz jeszcze dodać zestaw zapachowych świeczek albo olejków. O ile para nie stroni od alkoholu, warto także pomyśleć nad kieliszkami do wina albo szklankami whisky. Równie ciekawą propozycją jest termiczny pojemnik na wino.

Uniwersalny prezent na ślub w maju i nie tylko

Wybór prezentu zależy w dużej mierze od możliwości finansowych oraz stopnia zażyłości i pokrewieństwa z którymś z nowożeńców. Szczególną sytuacją jest uroczystość zawarcia małżeństwa rodziców, kiedy dorosłe dzieci muszą wykazać się kreatywnością. Osoby, które wcześniej długo ze sobą mieszkały, zazwyczaj mają już wiele sprzętów do kuchni i ozdób do wnętrz, dlatego trudniej wybrać dla nich coś, czego mogliby potrzebować. Co kupić rodzicom na ślub? Warto zastanowić się nad wręczeniem nowożeńcom koperty z gotówką. Być może nie będzie to upominek o osobistym charakterze, ale z całą pewnością nie będzie też nietrafiony. Alternatywnie, zamiast pieniędzy można zastanowić się nad bonami podarunkowymi do sklepu, w którym przyszli małżonkowie mogliby kupić sprzęty AGD lub RTV. Do tego wystarczy już tylko kupić kartkę, wypisać życzenia na ślub i gotowe!

Nietypowe ślubne podarunki

Jeśli szukasz naprawdę oryginalnego pomysłu na upominek, zastanów się nad voucherem do hotelu w jakiejś urokliwej miejscowości, gdzie para mogłaby przyjemnie spędzić razem czas. Jeśli ośrodek będzie miał też SPA, pobyt będzie jeszcze większą atrakcją. Osoby, które lubią dalekie podróże, na pewno docenią vouchery na linie lotnicze, z których będą mogły skorzystać w dogodnym terminie. Ciekawą propozycją są również bilety do opery albo warsztaty gotowania lub tańca – ważne, żeby temat zajęć był związany z zainteresowaniami przyszłych małżonków. Dzięki temu, będą się mogli świetnie bawić, przy okazji ucząc się czegoś nowego. Pamiętaj jeszcze, żeby do każdego prezentu dołączyć kartkę okolicznościową i wypisać życzenia dla młodej pary. Jeśli zrobisz ją samodzielnie, będzie miała dla nowożeńców jeszcze większą wartość!

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj