Jak udekorować swój ogród przed świętami – 10 praktycznych porad

  • Wielkanocne dekoracje

Święta Wielkanocne kojarzą się przede wszystkim z pysznymi potrawami oraz pięknie udekorowanym wnętrzem mieszkania. A przecież jest to czas, kiedy sprzyjająca pogoda zachęca do świętowania na zewnątrz. Warto zatem zadbać również o świąteczny wystrój ogrodu. Oto nasze 10 propozycji na wielkanocny ogród.

1. Kwiaty w stojakach

Niekiedy aura w tym okresie roku może być kapryśna. By nie oddawać wyglądu fauny jedynie w ręce losu, dobrze jest zadbać o ten aspekt samodzielnie. Pięknie wyglądające stojaki pod różne rodzaje kwiatów można znaleźć w ofercie Dekoracja Domu, gdzie w dziale „Stylowe dodatki do ogrodu” znajdują się ciekawie prezentujące się stojaki na kwiaty, a dodatkowo można zdobyć cashback 3,5%.

2. Zwierzątka ogrodowe

Obok pięknie wyglądającej fauny dobrze jest zaakcentować wyjątkowość Świąt Wielkiejnocy poprzez zwierzęta, które tak bardzo się z nimi kojarzą. Warto jest umiejscowić w wybranych partiach ogrodu zajączki, baranki i kurczaczki, wykonane z plastiku lub ceramiki.

3. Lampiony

To ozdoba, która ma przede wszystkim charakter użytkowy. Jeśli pogoda na to pozwoli, świąteczne ucztowanie może odbywać się w ogrodowym zaciszu do późnych godzin nocnych, a świecące lampiony nadadzą całemu wydarzeniu wyjątkowego charakteru. Ciekawe akcesoria z tego działu znajdują się w sklepie 4Home, gdzie na wybrane produkty obowiązuje 83% zniżki.

4. Pokrowce na krzesła i obrus na stół

Pokrycie mebli ogrodowych jakąś tkaniną sprawi, że nabiorą one wizualnej miękkości, niezależnie od tego czy są wykonane z plastiku czy drewna. Ponadto pokrowce chronią meble i są łatwe w utrzymaniu czystości. Warto jest stawiać na pastelowe odcienie, jak również na zieleń i żółć. Świąteczny obrus stanowi istotny element wystroju – zadbaj, by również stół w ogrodzie wpisywał się w wielkanocny nastrój.

5. Jajka z niespodzianką

Dzieci będą wniebowzięte, jeśli w całym ogrodzie będą czekać na nie jajka z niespodzianką. Warto jest je udekorować wstążką, która wystając z trawy czy zza krzaczka będzie nadawała mu wyjątkowego klimatu.

6. Zwisające wydmuszki

To niezwykle prosta do wykonania dekoracja, która może być zawieszona na wstążkach np. na drzewach. Wydmuszki będą się najlepiej prezentować, jeśli zostaną zanurzone w kolorowej farbie lub będą ozdobione ręcznie.

7. Zajączkowe girlandy

Z kartonu należy wyciąć wzór np. zajączka i obkleić go kolorowym papierem. Następnie gorącym klejem lub zszywaczem zespolić z szeroką wstążką lub sznurkiem. Rozwieś je pomiędzy drzewami, by pięknie się prezentowały.

8. Zwierzakowe krzaki

To zadanie dla prawdziwego ogrodnika! Za pomocą sekatora postaraj się nadać swoim krzewom kształty zwierząt – kurczaka, zajączka. Dzięki temu wyjątkowy klimat pozostanie w Twoim ogrodzie na długo, nawet po świętach.

9. Wyeksponowanie świątecznych roślin

Na długo przed Świętami zasadź rośliny, które kojarzą się z tym szczególnym czasem – żonkile, bukszpan, bazie oraz forsycje. Ich obecność niedaleko mebli ogrodowych wprowadzi wszystkich w wyjątkowy klimat. W późniejszym czasie mogą stać się one dekoracją domu.

10. Dodatkowe oświetlenie

Oświetlenie szczególnie wieczorową porą ogrodu nada całości wyjątkowego klimatu. Dobrze jest je włożyć w duże lampiony, które dodatkowo będą rzucać na ciekawe dekoracje ciekawe wzory.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj