Najlepsze gry i zabawy dla całej rodziny

  • Rozrywka dla całej rodziny

Jak przyjemnie spędzić czas w rodzinnym gronie? Doskonałym pomysłem na wspólną rozrywkę mogą być gry! Wybraliśmy kilka propozycji zabaw, które powinny spodobać się graczom w różnym wieku. Ich zasady nie są skomplikowane, a zapoznanie się z nimi nie zajmuje zbyt dużo czasu, dlatego powinny sprawdzić się podczas spotkań z bliskimi.

Dixit

Ta gra jest przeznaczona dla osób od 8 roku życia. Jej reguły są proste: jeden z uczestników wymyśla skojarzenie do wybranej karty ze swojego zestawu, a reszta uczestników ma za zadanie wybrać własną kartę, która pasuje do danego słowa, tytułu czy cytatu. Następnie wszystkie karty zostają wymieszane i odsłonięte, a gracze muszą odgadnąć, czyja karta należała do osoby, która wymyślała hasło. Dixit jest doskonałą zabawą na rodzinne zjazdy i dostarcza rozrywki graczom niezależnie od wieku.

Story Cubes

Ta gra polega na wymyślaniu historii. Zestaw składa się z kilku kości, a na każdej z nich zamiast oczek, znajdują się ilustracje. Kiedy przypada jego kolej, każdy z graczy musi wyłożyć swoja kostkę i opowiedzieć historię związaną z przedstawianym przez nią symbolem – będzie to kolejna część opowieści. To gra pobudzająca kreatywność, która powinna spodobać się zarówno dzieciom, jak i dorosłym – można w nią grać od 6 roku życia. Zestawy Story Cubes są dostępne w korzystnej cenie w ofercie eMag.pl, który przyjmuje kody rabatowe.

Dobble

W tę grę może się jednocześnie bawić się aż 8 osób – muszą tylko mieć minimum 6 lat. Jeden zestaw Dobble umożliwia 5 różnych wariantów grania, ale ten główny polega na szybkim rozpoznaniu, jaki obrazek z ośmiu przedstawionych na karcie gracza, można znaleźć na wyłożonej na stole karcie, na której także znajduje się 8 symboli – ale tylko jeden z nich jest wspólny! Rozgrywka nie trwa długo, a dostarcza mnóstwo radości. Dodatkową zaletą tej zabawy jest jej niewielki rozmiar, dzięki któremu można ją zabierać ze sobą w podróż.

Jenga

Ta zabawa to już klasyka – jej celem jest zbudowanie wieży z drewnianych klocków. Zwycięzcą zostaje ostatnia osoba, której uda się postawić klocek na szczycie i nie zwalić budowli, a ostatnie miejsce przypada temu graczowi, który doprowadzi do upadku konstrukcji. Trudność polega na tym, że wieża powinna być jak najwyższa, a do jej budowy trzeba wykorzystać klocki, które wcześniej należy z niej zręcznie wyjąć. Jenga jest przeznaczona dla osób od 3 roku życia.

Kalambury Mini

Kalambury w wersji mini to małych rozmiarów gra, którą można z łatwością spakować do torebki. Gracze muszą podzielić się na dwie drużyny i szybko zgadywać, co namalował lub pokazał członek ich grupy. Im więcej haseł odgadną, tym lepiej! Zabawa będzie doskonała dla dzieci i ich rodziców, a przed świętami można ją kupić w ramach zniżki w sklepie internetowym PWN.

Monopoly

Grając w Monopoly trzeba umiejętnie podejmować decyzje co do zakupu nieruchomości i manewrować tak, by nie zbankrutować. Zwycięstwo należy do tej osoby, która jako ostatnia nie straciła wszystkich pieniędzy. Monopoly ma wiele różnych wersji – poza standardowym zestawem warto zwrócić uwagę, np. na wariant rozgrywający się w Warszawie lat 20. albo z postaciami komiksów Marvela. Powstały także specjalne wersje dla dzieci, m.in. Monopoly Junior Wrocławskie krasnale i Kraina Lodu. Mogą w nie grać maluchy już od 4 lat. Gra dostępna jest w serwisie Urwis.pl, gdzie trwają obecnie promocje na część asortymentu.

Wszystkie powyższe gry będą wspaniałym źródłem rozrywki, kształtują też różne umiejętności – jedne będą wyzwalały kreatywność, inne zręczność, a takie jak np. Monopoly, nauczą podstaw ekonomii. Warto wypróbować kilka z nich i przekonać się jak bardzo potrafią urozmaicić rodzinne spotkania.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj