Pielęgnacja włosów

  • Pielęgnacja włosów

Jak dobrać szampon i odżywkę?

Każdy z nas myje włosy, przynajmniej co kilka dni. Jednak dobór produktów do tej części ciała często jest całkowicie przypadkowy lub niestety niedopasowany. Podpowiadamy, jak kupować tego kosmetyki, by w pełni odpowiadały indywidualnym potrzebom.

Po czym rozpoznać źle dobrany szampon?

Włosy są szczególnie wyczulone na nieodpowiednie dobranie produktów, jednak jeśli nie zna się objawów, ciężko jest do odpowiednich wniosków dojść samodzielnie. Niewłaściwie dobrany szampon przejawia się nie tylko w nieprzyjemnym zapachu czy w słabym pienieniu się – to przede wszystkim niemiłe uczucie, które może być odczuwalne na skórze głowy. Najczęściej zauważyć można swędzenie głowy. Często przy okazji pojawia się łupież, który z kolei nie prezentuje się najlepiej.

Niewłaściwie dobrany szampon niesie ze sobą szereg przykrych konsekwencji. Włosy są osłabione już od cebulki, co z kolei bardzo często skutkuje nadmiernym wypadaniem. Ponadto są one często zmatowione i wysuszone. Również przy czesaniu można zauważyć łamliwość czy rozdwojone końcówki. Jeśli dodatkowo nie możesz rozczesać włosów, to sygnał, by jak najszybciej zmienić szampon na inny!

Jak dobrać szampon?

Reklamy szamponów bardzo często nie przekazują najważniejszej informacji! Szampon powinien być dobrany do skóry głowy, a nie do rodzaju włosa. Z drugiej strony to właśnie włosy dają sygnał, jakie są problemy skóry głowy. Dla przykładu, jeśli skóra produkuje za dużo sebum, wówczas włosy będą się szybciej przetłuszczać. Wówczas koniczne jest używanie kosmetyków oczyszczających. Jeśli skóra się złuszcza, wówczas pojawia się łupież, który widoczny jest również na włosach.

Podczas wyboru szamponu kieruj się nie tylko tym, by był tani, ale również tym jaki posiada skład. Pamiętaj – im krótszy jest spis, tym lepiej. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka szczególnych składników. Należy od nich alkohol, parabeny oraz detergenty drażniące. Im wyżej w spisie składników jest dany czynnik, tym jest go więcej. Warto wybierać z oferty Super-Pharm, gdzie znaleźć można szampony bogate w naturalne składniki np. olejki.

Jaka odżywka?

Odzywka powinna odpowiadać bezpośrednio tym potrzebom, jakie wykazują włosy. Warto zatem obserwować takie objawy jak przyklapnięcie, bardzo duże trudności w rozczesaniu, porowatość struktury włosa czy zbyt duże puszenie się – możesz te problemy rozwiązać poprzez stosowanie odżywki.

W takich sklepach jak Drogerie Natura dostępnych jest wiele odżywek. Najbardziej skuteczne są te, które są w postaci maseczek nakładanych na ok. 10 minut po umyciu włosów. Jeśli jednak nie masz tyle czasu, zawsze dobrze jest chociaż spryskać włosy na całej długości ekspresowymi odżywkami. Jeśli chodzi o skład tego typu produktów, warto sięgać po te, które oparte są na naturalnych olejach. W szczególności makadamia, kokosowy czy mango.

Na koniec zapamiętaj, że aplikacja odżywek powinna być przeprowadzona jedyne na włosach. Nakładanie ich u nasady może znacznie je obciążyć, przez co będą wyglądać nieatrakcyjnie.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj