Jak zrobić szybki makijaż?

  • Jak zrobić szybki makijaż?

Sposób na szybki makijaż

Malowanie twarzy jest dla większości kobiet czynnością wykonywaną codziennie. Niestety w wielu przypadkach pomimo dużej wprawy i doświadczeniu, to proces żmudny i długi. Oto kilka sprawdzonych sposobów na szybki i efektywny makijaż.

Organizacja makijażu

W kwestii szybkości wykonywania makijażu jedną z najważniejszych kwestii jest to, w jaki sposób masz zorganizowaną swoją toaletkę lub miejsce, w którym wykonujesz makijaż. Jeśli jest to możliwe, postaraj się, aby miejscem tym nie była łazienka. Rano inni domownicy chcą z niej skorzystać i samo oczekiwanie na zwolnienie może w dużym stopniu opóźnić wykonywanie makijażu. Mając wszystkie kosmetyki i gadżety w jednym miejscu, szybciej będziesz mogła wykonywać rutynowe czynności, nie tracąc czasu na szukanie pędzla czy szminki.
Jeśli jeszcze nie dysponujesz taką przestrzenią w jej urządzeniu bardzo przydatne będą wszelkiego rodzaju toaletki i organizery. Możesz je kupić już za kilka złotych w sklepach internetowych typu MiniShop. Mogą one być dedykowane zarówno na kosmetyki, jak i na produkty do wykonywania makijażu, typu pędzle. Porządek i stały układ to podstawa szybkiego makijażu.

Makijaż – Twój znak firmowy

Są takie dni, kiedy lubimy wyglądać szałowo. Mocne oko, dobrze wyrysowane usta oraz idealny blask – to wszystko wymaga czasu. Im więcej kosmetyków używamy, tym dłużej będzie trwało ich nakładanie. Dlatego znaczną ilość czasu można oszczędzić poprzez ustalenie sobie makijażu na co dzień. To pozwoli na uniknięcie sytuacji, kiedy rano kombinujesz z kolorami czy formą. Mając jasno ustalony wygląd, niektóre czynności po pewnym czasie będziesz wykonywać niemal automatycznie.
Warto pamiętać, że taki makijaż nie może być bardzo mocny. Jansa kolorystka pozwoli na wybaczenie pewnych niedociągnięć czy niezbyt precyzyjnych, szybkich ruchów. Warto zatem skorzystać z promocji w takich sklepach ja E-Glamour i poszukać swojego, neutralnego zestawu kolorystycznego. Mowa tu zarówno o cieniach do powiek, jak i kosmetykach do konturowania. Akcentem, który w szybki sposób, bez konieczności w patrzenia w lustro można nałożyć, to pomadka w odcieniu nude.

Gadżety do szybkiego makijażu

W szybkim malowaniu nie może zabraknąć kilku przydatnych elementów. Najważniejszymi z nich są pędzle. Obecnie na rynku dostępny jest szeroki wybór w tej kwestii i za naprawdę niską cenę można kupić swój podstawowy zestaw – pędzel do podkładu, oka, i różu. Ich kształt czy włosie jest uniwersalne, że możesz je wykorzystać również do nakładania innych kosmetyków.
Wiele kosmetyków możesz wykorzystywać wielokrotnie. Przykładem jest pomadka – oprócz nałożenia jej na usta, możesz ją wykorzystać również jako róż lub cienie do powiek. Podobnie jest z rozświetlaczem, który sprawdzi się idealnie do nakładania w kącikach oczu. Nie może zabraknąć również kredki do brwi i do powiek. Dzięki nim poprzez kilka ruchów całkowicie odmienisz swoje oko i z makijażu dziennego, możesz przerobić je na makijaż wieczorowy. Odpowiednio dobrane cienie do powiek możesz nałożyć na brwi. Dzięki takim trickom Twój codzienny makijaż będzie szybki i bezproblemowy.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj