Odzież do biegania – podpowiadamy na co zwrócić uwagę

  • w co się ubrać na bieganie?

Jednym z najlepszych sposobów na utrzymanie dobrej kondycji oraz świetnej sylwetki jest bieganie. Przed rozpoczęciem tej czynności warto nie tylko dobrze się rozgrzać, ale również przygotować się pod względem odpowiedniego ubioru. Oto kilka naszych rad, które wskażą Wam na co zwracać uwagę podczas wyboru odzieży do biegania.

Jakie dobrać odpowiednie buty do biegania?

Ponieważ bieganie polega przede wszystkim na pracy nóg, najważniejszym elementem ubioru biegacza są buty. Nie jest rozsądnym kupowanie ich online – chyba, że ma się już wybrany model. Niezwykle istotne jest bowiem by były one wygodne. Nie chodzi tylko o to, by nie uciskały ani obcierały (szczególnie na piętach), ale również by były w odpowiednim rozmiarze. Dobrze jest dobierać takie, które będą o pół rozmiaru większe, od tego co nosi się na co dzień. Jest to ważne, ponieważ podczas biegu stopa przesuwa się w obuwiu, dlatego pozostawienie tego dodatkowego miejsca sprawi, że nie będzie on uciskał.

Istotne jest również to, by buty posiadały odpowiednią podeszwę. Ich wybór definiuje podłoże, po jakim będzie się biegać. Jeżeli jest ono względnie miękkie, można wybierać podeszwy, które również są miękkie. Podłoże trudne np. polne ścieżki są często nierówne, dlatego grubsza podeszwa sprawi, że stopa będzie odpowiednio chroniona przed urazami.

But nie może być bardzo sztywny, powinien się poruszać wraz z stopą. Dobrze zatem jeśli charakteryzuje się podeszwą, która będzie się odpowiednio wyginać. Ponadto warto jest wybierać obuwie, które odpowiednio odfiltruje zapachy, a jednocześnie będzie chronić przed wilgocią.

Strój do biegania

Jeśli chodzi już o samo ubranie do biegania, oczywiście musi być ono wygodne, najlepiej bezszwowe. Istotne jest dobranie właściwego rozmiaru, ponieważ zarówno za małe, jak i za duże egzemplarze będą po prostu czynnikiem rozpraszającym.

Biegacze muszą się często mierzyć ze zmienną pogoda, która w dużym stopniu definiuje to, jak są oni ubrani. Częstym błędem jest ubieranie na siebie zbyt ciepłych ubrań, szczególnie w porze jesiennej czy zimowej. Warto pamiętać, że lepiej jest pokonać chwilowy chłód, aniżeli przegrzewać ciało, dlatego nawet w zimie, ubieramy się znacznie cieniej, niż normalnie. Warto jednak wybrać więcej rzeczy, ponieważ to właśnie ilość ubrań, a nie ich grubość buduje warstwę ciepła.

Latem oczywiście wystarczy jedna koszulka i jedne spodnie, warto jednak pamiętać, by były one wykonane z materiału, który będzie pochłaniał pot. Jego charakterystyczna struktura pozwoli na zachowanie względnie suchej skóry, nawet przy intensywnym treningu. Również w porze letniej zaleca się wybieranie koszulek, które posiadają siateczkę, pozwalając na zapobiegnie przegrzewaniu się.

Kupując odzież do biegania warto jest sięgać po produkty sprawdzonych marek, jakie można znaleźć w takich sklepach internetowych jak Sport Shop czy Tanisport. Dodatkowo dokonując zakupów przez portalu Zrabatowani.pl jesteś na bieżąco z promocjami, jak również możesz liczyć na zwrot określonego procentu wartości zakupów – cashback.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj