Najlepsze wentylatory do chłodzenia mieszkania

  • jak się schłodzić?

Lato to czas ciężkiej próby dla tych, którzy nie przepadają za ciepłym klimatem. Można chłodzić się na różne sposoby, ale lód w szklance to rozwiązanie połowiczne, które nie daje długotrwałego odpoczynku od upałów. W takich sytuacjach najlepiej zamontować wentylator do chłodzenia. W mieszkaniu będzie niezbędny.

Wentylator czy klimatyzator?

Kiedy temperatura na termometrze niebezpiecznie przekroczyła 30 stopni Celsjusza, warto zastosować jakiś system chłodzenia. Coraz większą popularnością cieszą się klimatyzatory. Wraz jednak z rosnącą popularnością pojawiają się głosy krytyki, że klimatyzatory to siedliska bakterii i negatywnie wpływają na stan zdrowia. W takiej sytuacji można skierować wzrok w stronę wentylatorów – wydają się być rozwiązaniem najbardziej optymalnym. Nie obniżają temperatury w drastyczny sposób, ale ochładzają powietrze poprzez ruch łopatek.

Tradycyjny wentylator

Szukając najlepszego wentylatora do chłodzenia mieszkania, warto wziąć pod uwagę jego budowę i miejsce, w którym będzie stał. Wentylatory tradycyjne to niewielkich rozmiarów urządzenia, które wyposażone są w jedno śmigło wykonane z plastiku lub metalu. Może być osadzony na niskiej podstawie – wówczas swobodnie można go postawić na biurku lub niewysokim stoliku. Jeśli podstawa jest regulowana lub niska wówczas można postawić wentylator na podłodze. To doskonałe rozwiązanie do niewielkich przestrzeni, gdzie każdy centymetr kwadratowy ma znaczenie. W wielu sklepach znaleźć można bardzo szeroki wybór tradycyjnych wentylatorów w niezwykle atrakcyjnych cenach – przykładem jest Home&You.com

Wentylatory kolumnowe

Tego typu wentylatory zostały wyposażone w wiele śmigieł umieszczonych na pionowej osi, a kształtem i budową przypominają dużych rozmiarów kolumnę. To urządzenia niezwykle estetyczne – są wąskie, nie zajmują wiele miejsca i można je postawić w niewidocznych miejscach. Wentylatory tego rodzaju najczęściej są sterowane pilotem, co jest dużym udogodnieniem. Takie wentylatory są już dostępne w  sklepach z akcesoriami do domu takich jak np Leroy Merlin. To produkt, który sprawdzi się w przypadku osób ceniących sobie sprzęty dobrej jakości, a do tego bardzo estetyczne.

Wentylatory bezłopatkowe

Wśród nowoczesnych wentylatorów można znaleźć taki rodzaj, gdzie nie występuje tradycyjny system chłodzenia w postaci łopatek. Wygląda on dość nietypowo – zamiast korpusu z łopatkami występuje jedynie pierścień. To właśnie on emituje schłodzone powietrze. By go uruchomić, wystarczy dotknąć pierścienia, aby cieszyć się chłodnym powietrzem w zaciszu własnego mieszkania.

Moc, wydajność, design i cena

Szukając idealnego wentylatora do mieszkania, trzeba uwzględnić wiele parametrów: moc, wydajność, głośność pracy, możliwości regulacji. Najczęściej wentylator jest urządzeniem, które w pomieszczeniu rzuca się w oczy. Przeglądając oferty różnych sklepów, warto znaleźć taki wentylator, który wyróżnia się względami estetycznymi. Powszechność używania wentylatorów jest tak duża, ze dobrze jest zadać sobie nieco więcej trudu i znaleźć taki sklep, który oferuje je w atrakcyjnych cenach.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj