Nietypowe pomysły na czas wolny

  • Jak spędzić czas wolny?

Masz wolny dzień, ale nie wiesz, co właściwie mógłbyś robić? Nie planujesz żadnego wyjazdu, nie masz ochoty na wyjście do kina, ale z drugiej strony wizja spędzenia całego dnia przed ekranem telewizora też nie wzbudza w Tobie zainteresowania? W takim razie, przybywamy z pomocą – sprawdź, w jaki sposób możesz spędzić niezapomniany czas wolny!

Zrób coś dla siebie

Połącz przyjemne z pożytecznym i poświęć swój czas na rozwój ciała lub umysłu, a wolne chwile wykorzystaj na warsztaty. Zastanów się – być może jest coś, co Cię interesuje, ale nigdy nie znalazłeś okazji, żeby rozwinąć swoje hobby. Teraz jest dobry moment, by obudzić zapomniane pasje albo odkryć nowe! Sprawdź, jakie szkolenia są organizowane w Twojej okolicy i zapisz się na zajęcia, np. z szycia, gotowania albo stolarstwa. Przy okazji nawiążesz nowe znajomości i dowiesz się ciekawych rzeczy.
Czas bez obowiązków możesz też poświęcić na dbanie o kondycję. Jeśli jeszcze nigdy nie byłeś w studiu fitness, a basen widziałeś ostatnio na obrazku, być może to dobry dzień, by pomyśleć o ćwiczeniach? Umów się ze znajomymi i razem wybierzcie się na zumbę albo aqua pilates. Wygodne stroje, niezbędne do tego, by w pełni poczuć korzyści, jakie daje sport, znajdziesz w kolekcji 4F – są tam teraz promocje, więc jeśli chcesz zaoszczędzić, sprawdź, co możesz kupić w obniżonej cenie.

Na świeżym powietrzu

Na co dzień rzadko kiedy można znaleźć czas na to, by pochodzić po mieście bez celu. A przecież to zajęcie nie tylko odpręża, ale też pozwala odkrywać nowe adresy i punkty, które warto odwiedzić. Właśnie dlatego powinieneś spróbować wybrać się na przechadzkę, nieznanymi sobie wcześniej szlakami. Żeby jeszcze bardziej umilić sobie te chwile, wyłącz telefon, a zamiast niego zabierz aparat i udokumentuj, wszystkie niesamowite miejsca, jakie można zobaczyć w Twojej okolicy!
Jeżeli lubisz spacery i zwierzęta, ale nie masz własnego, wykorzystaj wolny dzień na petsitting. Zarejestruj się na platformie skupiającej właścicieli pupili i osób, zainteresowanych opieką nad nimi. W ten sposób nareszcie będziesz miał okazję spędzić chwile z psem, zyskasz też towarzysza wypraw po parkach i innych zielonych miejscach. W ramach petsittingu możesz też na określony czas zaopiekować się innym zwierzątkiem, np. kotem, żółwiem czy rybką. To też dobry sposób na to, by się przekonać, czy posiadanie żywego przyjaciela to propozycja dla Ciebie.

Czas wolny z przyjaciółmi

Jeśli Twoi przyjaciele też nie mają pomysłu na to, co zrobić z wolnymi chwilami, zaproponuj im wspólne wyjście. Jeśli dzień ma być słoneczny, zorganizuj piknik i spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Niech każdy uczestnik wyprawy na łono natury zabierze coś do jedzenie albo do picia. Nie zapomnij też o zapewnieniu rozrywki. W sklepach Decathlon, gdzie akceptowane są kody rabatowe, znajdziesz wiele sprzętów, które umilą czas spędzony na dworze. Do wybory są m.in. skakanki, piłki, a nawet frisbee czy latawce. Przekonasz się, że nie tylko dzieci mogą się nimi świetnie bawić!
Jeśli pogoda nie dopisuje albo szukasz pomysłu na wieczór, sięgnij po gry planszowe. Na stronie Empiku znajdziesz wiele gier, które zapewnią Ci niezapomniany wieczór, takich jak np. Dixit, Tabu albo Pan Tu nie stał!: Cinkciarz. Może uda Ci się przy okazji trafić na jakieś zniżki i zaoszczędzić? Kiedy gra się skończy, zaproponuj swoim gościom karaoke, ale pamiętaj – w tej zabawie nie chodzi o to, by umieć śpiewać, tylko, żeby przyjemnie spędzić czas w miłym towarzystwie. Mając to na uwadze, na pewno uda Ci się zorganizować wspaniały wieczór!

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj