Nie duś ciała!

  • Nie duś ciała!

Podkoszulek na upały

Gdy wysokie temperatury dają się nam we znaki, pojawiają się nowe wyzwania. Jednym z nich jest odpowiedni ubiór – musi być przewiewnie, ale również z zachowaniem estetycznego aspektu. Radzimy, jak dobrać odpowiedni podkoszulek na upały.

Technologia na wysokie temperatury

Wybranie podkoszulka, który będzie się idealnie sprawdzał na wysoką temperaturę nie jest łatwe. Wiele zależy od materiału, z jakiego jest zrobione ubranie i w dużej mierze ono również definiuje to, czy podkoszulek będzie bardziej sportowy czy elegancki.
Jeśli przeznaczeniem podkoszulka jest aktywność fizyczna lub mniej zobowiązujące aktywności, najlepszym wyborem będzie ten odzież termoaktywna. Nie jest to wybór oczywisty i dla wielu ludzi kojarzy się z zachowaniem ciepła podczas uprawiania sportów przy niskich temperaturach. Jest to jednak technologia, która z jednej strony pozwala na „oddychanie”, a z drugiej odprowadza pot. Takie ubranie pozwoli na zachowanie uczucia świeżości i nie doprowadzi do utrzymywania się nieprzyjemnego zapachu potu. Specjalne rozwiązania sprawiają, że nie przyczynia się on do wzmożonej potliwości, dlatego wybór tego typu podkoszulka w wysokie temperatury to prawdziwy strzał w dziesiątkę.

Podkoszulek na elegancko

Niestety nie zawsze możemy sobie pozwolić na sportowy styl. Wybór eleganckiego i zarazem odpowiedniego na upały ubioru to nie lada wyzwanie. Tutaj z pomocą przychodzi… natura. Lniane podkoszulki sprawdzą się idealnie właśnie na takie warunki. Ubiór wykonany z tego materiału bardzo ładnie się prezentuje, nietrudno jest zatem znaleźć podkoszulki, które sprawdzą się nawet do biura lub pod marynarkę. W niedrogich cenach można je zakupić w sklepie internetowym Ombre.
Len również pozwala na „oddychanie” ciała, dlatego zakładając podkoszulek wykonany z niego nie należy się obawiać problemów z przepoceniem. Niestety pomimo wielu zalet podkoszulków wykonanych z lnu, należy zaznaczyć jedną dość poważną wadę – ubrania z niego wykonane bardzo szybko się mną. Ich uprasowanie również sprawia nieco kłopotu, dlatego należy się liczyć z tym, że pomimo, iż takie ubrania są eleganckie, prawie na pewno będą pogięte po całym dniu ich noszenia.

Podkoszulek z rękawem czy bez?

Wybór podkoszulka na upały jest ważne nie tylko pod względem materiału z jakiego jest wykonany, ale również z uwagi na jego krój. Te bardziej przylegające do ciała mogą okazać się nieco za bardzo opinające. W lecie wybieramy raczej te kroje, które pozwolą na zachowanie nieco większego przewiewu. Ważne jest również to, czy posiadają rękaw czy też nie. Z jednej strony zachowanie ramion jest ważne, gdy poddajemy się ekspozycji na słońce. Z drugiej brak rękawów, pozwala na zachowanie większego przewiewu w najbardziej newralgicznych miejscach. Warto pomyśleć też o obcieraniu się ciała pod pachami, co może prowadzić do nieprzyjemnych skaleczeń. Dlatego zalecane jest kupowanie podkoszulków np. w Coccodrillo z rękawkiem – szczególnie mniejszym dzieciom.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj