Co ,,ubrać”na okno?

  • Co ,,ubrać”na okno?

Zasłony czy rolety?

Ozdobienie okna w domu czy mieszkaniu to nie tylko kwestia estetyki. Istotnym elementem w doborze odpowiednich ozdób jest ich praktyczność. Aby w odpowiedni sposób zaaranżować nasze okna, należy zastanowić się nie tylko nad wyglądem zasłony czy rolety. Na co zwrócić uwagę? Warto pomyśleć o tym, w jaki sposób będziemy je wykorzystywać. Każdy rodzaj ozdoby okiennej uzależniony jest od naszych oczekiwań, gustu oraz przeznaczenia.

Zasłony – sposób na stylowe aranżacje

Zasłony wiszące w oknach mieszkania są idealną dekoracją i uzupełnieniem zaaranżowanych wnętrz. Jak je wybrać? Dekoria oferuje różnorodność tkanin, wzorów i kolorów, które umożliwiają dobór odpowiednich zasłon, dzięki czemu nasze wnętrze nabierze niepowtarzalnego charakteru. Zasłony są również bardziej eleganckie, dlatego, jeśli zależy nam na wyglądzie pomieszczeń i określonym designie, warto wybrać tego rodzaju ozdoby. Należy jednak pamiętać, że są one mniej praktyczne. Nie stanowią one skutecznej ochrony przed promieniami słonecznymi, a ich pielęgnacja jest utrudniona ze względu na konieczność ich każdorazowego ściągania i prania.

Rolety zewnętrzne – praktyczność i bezpieczeństwo

Jeśli zdecydujemy się na założenie rolet zewnętrznych, możemy mieć pewność ochrony przed światłem, jak i nagrzaniem pomieszczeń. Pełnią one także funkcję izolacji dźwięków dochodzących z zewnątrz. Jest to więc skuteczne rozwiązanie dla osób mieszkających blisko ruchliwych ulic. Dodatkowo montaż wytrzymałych rolet zewnętrznych jest w stanie ochronić nas przed włamaniem. W sprzedaży dostępne są również wzmocnione rolety antywłamaniowe, które przeznaczone są specjalnie do ochrony mieszkań i domów

Rolety wewnętrzne – jaki materiał wybrać?

Rolety wewnętrzne nie tylko zapewniają nam prywatność, ale również chronią nas przed promieniami słonecznymi. Pełnią również niezwykle ważną funkcję dekoracyjną. W związku z tym warto zastanowić się nad odpowiednim sposobem zaaranżowania okien do naszych wnętrz. Najpopularniejszymi materiałami, z których wykonuje się rolety montowane wewnątrz pomieszczeń to materiały tekstylne. Sprawdzą się one w każdym nowoczesnym mieszkaniu. Materiał, z którego są produkowane, ułatwia również ich czyszczenie. Rolety wykonane z materiałów naturalnych, np. lnu i bawełny są o wiele trudniejsze w pielęgnacji oraz mniej odporne na wszelkiego rodzaju odkształcenia.

Rolety dzień – noc – nowoczesna alternatywa

Ten rodzaj rolet umożliwia samodzielną regulację dopływu światła. Wykonane są z materiału w pasy, które przesuwane są naprzemiennie. W zależności od konfiguracji mogą one hamować dopływ światła do pomieszczeń bądź całkowicie zasłonić okna. Sprawdzą się one w każdym pomieszczeniu, w którym bez względu na porę dnia chcemy zachować dyskrecję. Są skutecznym rozwiązaniem dla osób, które mieszkają na parterze lub których okna skierowane są blisko okien sąsiedztwa. Zaletą rolet dzień – noc jest również ich ułatwiony montaż. Różnorodna kolorystyka rolet umożliwia także udekorowanie pomieszczeń i dodanie im ciekawego charakteru.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj