Nauka tańca − jak przygotować się do zajęć?

  • Nauka tańca − jak przygotować się do zajęć?

Podstawą każdej aktywności fizycznej jest odpowiedni strój, który nie krępuje ruchów. Nauka tańca również się bez niego nie obejdzie. Wygodne buty czy dobrze dopasowany top sportowy zapewnią Ci komfort i pozwolą w pełni cieszyć się lekcją. Jednak to nie wszystko! Dowiedz się, w jaki jeszcze sposób powinnaś się przygotować do zajęć zanim przekroczysz próg szkoły tańca.

Nauka tańca w wygodnym stroju

Nauka tańca może odbywać się w zwykłych, starych dresach. Warto jednak postawić na strój kupiony specjalnie na tę okazję. Plusem drugiego z tych rozwiązań jest to, że często w ładnych ubraniach o ciekawych wzorach człowiek czuje się lepiej i wzrasta jego pewność siebie. Sprawdzą się zarówno przylegające legginsy, które podkreślą ruchy, jak i luźne pumpy. Częstym wyborem są tuniki oraz wygodne t-shirty. Dobrze jest postawić na dopasowane do stopy, miękkie buty. Ważne, aby zapewniały komfort noszenia i nie utrudniały ruchów np. podczas obrotów. Na trening warto też zabrać ze sobą ręcznik i butelkę wody. Rabaty, które znajdziesz w sklepie Martes Sport, pozwolą Ci zaopatrzyć się w odpowiednie obuwie i ubrania, aby w pełni cieszyć się lekcją.

Ochrona przed urazami

Kobiety powinny pamiętać przede wszystkim o wygodnym sportowym staniku, aby chronić swoje piersi. Jest to kluczowe zwłaszcza, jeśli Twoja nauka tańca obejmuje bardzo dynamiczny styl np. reggaeton, sambę czy pole dance. Nawet jeśli nie chcesz inwestować w profesjonalny strój, powinnaś zadbać o odpowiedni top. Dlaczego jest to tak ważne? Brak odpowiedniej amortyzacji podczas wykonywania aktywności fizycznej sprawia, że biust traci jędrność, a nawet może dojść do jego stałej deformacji. Wysoko zabudowany i porządnie wykonany stanik minimalizuje wstrząsy, modeluje biust i odciąża kręgosłup. Dlatego tak istotne jest, aby nie ćwiczyć w normalnym biustonoszu, który nosi się na co dzień oraz aby wybrać taki, który dobrze podtrzymuje piersi i nie jest za luźny.

Czytać czy nie czytać?

Szkoła taneczna zdecydowanie różni się od zwykłej szkoły. Nie ma potrzeby, abyś przed pierwszą lekcją nauczyła się całej historii stylu, którego kroki chcesz poznać. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, abyś po książkę o takiej tematyce sięgnęła, jeśli rzeczywiście Cię to ciekawi. Może to być biografia interesującej Cię tancerki np. Bronisławy Niżyńskiej lub dzieje danego tańca. Znając różne ciekawostki i posiadając wiedzę teoretyczną, już na pierwszych zajęciach możesz zaimponować nowym znajomym ze szkoły. Będzie to również dobry temat do rozpoczęcia rozmowy, zwłaszcza jeżeli dla innych kursantów jest to także ważna część życia. W sklepie Empik czekają na Ciebie kody rabatowe, które ułatwią Ci zdobycie wciągającej lektury dotyczącej tańca.

Poczuj ten rytm!

Świetnym pomysłem przed odbyciem pierwszej lekcji jest przesłuchanie składanek z muzyką taneczną. Dzięki temu lepiej wczujesz się w klimat zajęć. Poza tym, dynamiczne rytmy sprawią, że zaczniesz promieniować pozytywną energią! Z kolei spokojniejsze nuty wprawią Cię w liryczny, romantyczny nastrój. Słuchając różnych gatunków muzyki, przekonasz się, jaki styl najbardziej Ci odpowiada. Może to przełożyć się na kwestię, jaki taniec będzie dla niej najodpowiedniejszy. Kiedy przekroczysz próg szkoły, będziesz już mniej więcej wiedzieć, czego się spodziewać. Twoja nauka rozpocznie się od właściwego nastawienia. Jeśli chcesz poczuć rytm słonecznej salsy albo eleganckiego walca, sprawdź, jakie zniżki przygotował Saturn, włącz płytę i zacznij tańczyć!

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj