Najlepsze kosmetyki do pielęgnacji twarzy

  • Jak odpowiednio pielęgnować cerę?

Odpowiednie zadbanie o cerę jest kluczem do sukcesu jej pięknego wyglądu. Właściwa pielęgnacja jest często pomijanym krokiem w codziennej toalecie, a w rzeczywistości powinna dotyczyć każdego, w każdym wieku. Podpowiadamy jakie preparaty wybierać, by dobrze zadbać o swoją cerę.

Rozpoznanie rodzaju cery

Żadna właściwa pielęgnacja nie odbędzie się bez odpowiedniego rozpoznania rodzaju cery. Jest to niezwykle istotne, ponieważ to właśnie rodzaj cery, określa o, w jaki sposób powinno się o nią dbać oraz po jaki rodzaj produktów należy sięgać.

Właściwe określenie rodzaju cery bywa niekiedy problemowe, jednak wyróżnić można cztery podstawowe typy, które są zazwyczaj spotykane:

  • Cera sucha – charakteryzująca się złuszczającymi się suchymi skórkami, jest nieco szorstka.
  • Cera tłusta – jest jednym z najbardziej problematycznych rodzajów, ponieważ z uwagi na nadmierne wydzielanie się sebum, dochodzi do zatkania mieszków włosowych. Prowadzi to do licznych krostek, niekiedy nawet trądziku.
  • Cera mieszana – może łączyć w sobie charakterystykę cery suchej oraz tłustej. Policzki są często suche, natomiast w strefie „T” dochodzi do wzmożonego wydzielania się sebum.
  • Cera normalna – to typ cery, o którym marzą wszyscy, ponieważ nie wiążą się z nią niemal żadne „nieprzyjemności”. Jest bardzo łatwa w pielęgnacji i niemal nie wymaga specjalistycznych preparatów.

Jakie kosmetyki są odpowiednie dla cery suchej i tłustej?

Chociaż wydaje się, że te dwa typy cer są zgoła inne, w praktyce mają wiele wspólnych mianowników. Przede wszystkim te dwa typy wymagają szczególnego nawilżenia. Skóra sucha musi być odpowiednio nawodniona, by zahamować procesy starzeniowe, natomiast odpowiednio nawilżona skóra tłusta (paradoksalnie) mniej się przetłuszcza. Dlatego podstawą pielęgnacji powinny być kremy nawilżające, które uprzednio powinny być poprzedzone peelingami. Te dwa typy cery powinny być regularnie złuszczane. Skóra sucha najlepiej peelingami enzymatycznymi, a skóra tłusta gruboziarnistymi. Takie produkty można znaleźć w asortymencie marki Ziaja, które nie tylko oparte są na naturalnych składnikach, ale również dostępne są w niskich cenach.

Jakie dobrać kosmetyki do cery mieszanej?

Pielęgnacja tego typu cery wymaga delikatnych preparatów w strefie, gdzie dochodzi do przesuszeń, by nie pogłębiać tego procesu. Z kolei strefa „T” wymaga regularnego złuszczania. Peelingi, które świetnie poradzą sobie z tym problemem są dostępne w sklepie Stragan Zdrowia, ponieważ oparte są na składnikach delikatnych – prosto z natury. Dodatkowo strefę „T” można osuszać poprzez bibułki matujące.

Czym pielęgnować cerę normalną?

Pomimo, iż ten typ cery nie jest bardzo problematyczny, dobrze jest o niego zadbać, ponieważ brak właściwych kroków w pielęgnacji, może doprowadzić do przeistoczenia się w cerę wrażliwą. Wskazana jest ochrona przed czynnikami zewnętrznymi (zanieczyszczenia, wiatr, promieniowanie UV), jak również właściwe nawilżenie przez cały rok.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj