Ochrona skóry przed słońcem – co warto wiedzieć?

  • Zadbaj o skórę latem

Okres wakacji to ten moment w roku, w którym jesteśmy szczególnie narażeni na szkodliwe działanie słońca. W ostatnich latach mówi się o promieniowaniu UV, które przyśpiesza procesy starzenia się skóry oraz może doprowadzić do takich chorób jak rak. Oto kilka sposobów na skuteczną ochronę przed słońcem.

Czym są kremy z filtrem i jakie je dobierać?

Słońce jest źródłem światła, dostarcza witaminę D i niestety może szkodliwie działać na naszą skórę, jeśli nie jest odpowiednio zabezpieczona. Nadmierna ekspozycja może skutkować zaczerwienieniem, oparzeniami, przesuszaniem się skory, a w dalszym czasie przyśpieszeniem procesu jej starzenia. Wszystko przez to, że włókna kolagenowe zostają osłabione, w wyniku czego skóra straci swoją naturalną podstawę.

Konieczne jest zatem stosowanie kremów z filtrem w okresie letnim, a szczególnie, gdy wybieramy się w ciepłe kraje lub chcemy spędzić wolny czas na plaży. Na tą ochronę muszą zdecydować się również osoby, które posiadają jasną karnację, ponieważ naturalnie w ich organizmie znajduje się mniej melaniny, która może m.in. chronić przed rozwojem raka skóry.

Dobry krem z filtrem zablokuje szkodliwe promieniowanie UV-A, UV-B czy UV-C, chociaż większość spotykanych w sklepach preparatów chroni jedynie przed UV-B. Istotne jest również oznaczenie SPF – im wyższy wskaźnik tym większa ochrona przed szkodliwym działaniem słońca. Produkty tego typu zaczynają się od 2 SPF do 70 SPF. Im dłuższa eskpozycja na słońce, tym większy powinien być faktor.

Kremy należy nakładać ok. 30 minut przed ekspozycją na słońce i powtarzać co godzinę lub po każdej kąpieli np. w morzu.

Szeroka gama produktów chroniących przed słońcem znajduje się w Rossmannie, w atrakcyjnych cenach oraz o szerokim wyborze, również kremów dla dzieci.

Odzież chroniąca przed słońcem

Nie tylko kremy z filtrem powinny być używane jako osłona od słońca, niezależnie od tego czy jesteśmy wystawieni na jego ekspozycję w mieście czy na plaży. Ważna jest ochrona głowy, dlatego podczas dużych upałów czy nad wodą, przydatne będą kapelusze. Szczególnie te z dużym rondem – nie tylko są niezwykle modne, ale będą stanowiły ochronę również dla ramion, o których ochronie często się zapomina, a tymczasem są one niemniej narażone na działanie słońca.

Okulary słoneczne to nie tylko stylowy dodatek, ale również ochrona oczu przed promieniowaniem UV. Warto zatem przed zakupem zwrócić uwagę nie tylko na ich wygląd, ale również parametry informujące o tym, jakiego rodzaju ochronę oczu zapewniają.

Będąc na plaży, szczególnie panie, mogą dać skórze odpoczynek od słońca w postaci pareo. To dłuższa chusta, która może nie tylko osłonić ciało, ale również stanowić stylowy dodatek, który zawiązać można na wiele sposobów – tworząc z niego spódniczkę, a nawet sukienkę.

Wszystkie te produkty, powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów, jakie oferuje marka Greenpoint. Warto jest skorzystać z jeszcze obowiązujących na kolekcję letnią promocji!

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj