Najlepsza suszarka dla Ciebie!

  • Najlepsza suszarka dla Ciebie!

Jaką suszarkę do włosów kupić?

Zadaniem suszarki jest oczywiście przede wszystkim suszenie włosów. Warto jednak pamiętać o tym, że od wyboru odpowiedniego urządzenia zależy również ogólna kondycja i wygląd włosów. Jak więc wybrać właściwą dla siebie suszarkę do włosów?

Rodzaje suszarek do włosów

W sklepach spotkać się można zarówno z suszarkami przeznaczonymi do użytku domowego, jak i tymi profesjonalnymi. Jeśli z urządzenia tego typu korzysta się rzadko, prosty model powinien być w zupełności wystarczający. Zawsze można jednak zainwestować w droższą suszarkę dedykowaną do zastosowania w salonie fryzjerskim. Takie urządzenia mają większą moc i wykonane są z bardzo wytrzymałych materiałów.

Na jakie parametry warto zwrócić uwagę?

Kluczowe znaczenie ma moc urządzenia. Warto dobrać ją odpowiednio do długości i gęstości włosów. W przypadku włosów długich i gęstych polecane są modele o mocy minimum 2000W. W innej sytuacji powinien sprawdzić się model o mocy 1500W. Trzeba pamiętać o tym, że zbyt mocny i gorący strumień powietrza źle wpływa na kondycję włosów.

Kolejną istotną cechą jest możliwość regulacji temperatury. Dzięki tej funkcji można dobrać parametry suszarki odpowiednio do włosów i aktualnej sytuacji. Nowoczesne suszarki mają na ogół od 2 do 6 wariantów temperatury nawiewu. Do tego dochodzą oczywiście warianty siły nadmuchu.

Wyposażenie dodatkowe

Obecnie coraz większą popularnością na rynku cieszą się suszarki do włosów posiadające różnego rodzaju wyposażenie dodatkowe. Najpopularniejsze z nich to dyfuzor, koncentrator powietrza czy końcówka Spin curl. Co ciekawe, urządzenia tego typu wcale nie muszą być drogie. Wystarczy śledzić promocje np. na OleOle! czy Media Markt. Dyfuzor to nakładka na otwór wylotowy suszarki do włosów. Posiada wypustki przeznaczone do modelowania włosów. Dyfuzor sprawdza się przy kręceniu włosów i ich falowaniu. Koncentrator powietrza z kolei powoduje prostowanie włosów, ale w mniejszym stopniu niż specjalna prostownica. Zadaniem końcówki Spin curl natomiast jest podkręcanie włosów.

Jakie funkcje dodatkowe może posiadać suszarka do włosów?

Suszarki z funkcją jonizacji znacznie zmniejszają efekt elektryzowania się włosów. Tym samym fryzura układa się znacznie lepiej i doskonale się prezentuje. Nowością na rynku są urządzenia z odżywką. W tym przypadku otwory wylotowe są nasączone specjalnymi substancjami, które pozytywnie wpływają na kondycję włosów. Jest to przede wszystkim kreatyna, która wnika w strukturę włosów, wzmacnia je i nadaje im blask.
Nieco rzadziej spotkać się można w sklepach z suszarkami turmalinowymi. Powłoka tego rodzaju stanowi naturalne źródło jonów ujemnych. Zamyka łuski włosów i sprawia, że znacznie mniej się one elektryzują. Poza tym wyróżnić można jeszcze suszarki ceramiczne. Powłoka ceramiczna, która pokrywa otwór wylotowy suszarki sprawia, że temperatura powietrza jest zrównoważona i włosom nie grozi przegrzanie.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj