Jaki filtr do wody wybrać?

  • Jaki filtr do wody wybrać?

Małe AGD – filtr do wody

Nie każdy z nas ma komfort korzystania z czystej, pozbawionej nieprzyjemnego posmaku wody kranowej, która dodatkowo może doprowadzić do powstawania kamienia – np. w urządzeniach AGD, typu czajnik. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem okaże się filtr do wody – jest to małe AGD, które ze względu na swoje właściwości, cieszy się dzisiaj ogromnym zainteresowaniem kupujących. Jakie rodzaje filtrów są dostępne na rynku i w które warto zainwestować? Sprawdźmy!

Kiedy warto zakupić filtr do wody?

Zanim zdecydujesz się na filtr do wody np. w sklepie RTV EURO AGD czy w sklepie EMAG powinieneś sprawdzić, czy woda kranowa, z której korzystasz na co dzień, wymaga filtrowania. Warto więc zapoznać się np. z opinią na temat jakości wody – np. w Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Jeżeli okaże się, że jej jakość nie jest zadowalająca, zakup filtra okaże się niezbędny. Na jakie rodzaju urządzeń tego typu możesz się zdecydować?

Filtr do wody – wybierz ten odpowiedni!

Filtr do wody mechaniczny – montuje się je w celu zatrzymywania różnego rodzaju zanieczyszczeń, jakie znajdują się w wodzie. Są niezwykle skuteczne, a dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań, dają możliwość zatrzymywania nawet mikroskopijnych zanieczyszczeń (o wymiarach 1 mikrona!).
Filtry z węglem aktywnym – podstawowym zadaniem tego filtra jest usuwanie żółtego zabarwienia wody oraz zapachu chloru, a tym samym poprawianie smaku wody. W przypadku zakupu odpowiednich rozwiązań, możliwe jest również skuteczniejsze eliminowanie różnego rodzaju bakterii.
Filtry z odwróconą osmozą – nieco mniej wydajne od innych filtrów, ale za to najbardziej efektywne w zakresie usuwania zanieczyszczeń – osiągają nawet 100-procentową skuteczność! Filtr usuwa zanieczyszczenia o najmniejszych rozmiarach (od 0,1 do 0,001 mikrometra), co wymusza zastosowanie również specjalnego mineralizatora, dzięki któremu z wody nie będą usuwane niezbędne minerały.
Filtry do wody twardej – nazywane inaczej „zmiękczaczami”, pozwalają zmniejszyć twardość wody, a tym samym wyeliminować ryzyko powstawania osadu na naczyniach czy małym AGD, który nie tylko może zniszczyć kuchenne wyposażenie, ale też być szkodliwy dla domowników.
Odżelaziacze – filtry usuwające nadmiar żelaza (a także manganu), a co za tym idzie – powodujące, że woda przestaje być mętna i zabarwiona.
Wybierz filtr do wody bardzo dokładnie, w zależności od problemu z wodą, z jakim musisz zmagać się na co dzień – w przeciwnym razie jego zastosowanie nie przyniesie Ci oczekiwanych efektów.

Czy każdy filtr do wody będzie odpowiedni?

Nie – na rynku znajdziesz z pewnością takie małe AGD, które nie spełni Twoich oczekiwań, ze względu na niską jakość albo szkodliwe działanie (np. usuwanie z wody wartościowych minerałów i brak mineralizatora). Warto więc zaopatrywać się wyłącznie w te produkty, które posiadają atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego Państwowego Zakładu Higieny. Masz wtedy pewność korzystania z rozwiązań funkcjonalnych, wysokojakościowych i bezpiecznych, a co za tym idzie – zadbasz o to, by Twoja woda była zawsze zdrowa i smaczna.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj