Na jakie cechy tabletu zwracać uwagę przy zakupie?

  • Tablet do pracy i rozrywki

Tablet jest urządzeniem, które nie tylko przydaje się do wygodnego spędzania czasu, ale niekiedy również do pracy. Jak zatem kupić urządzenie, z którego będzie się zadowolonym, niezależnie od jego przeznaczenia? Sprawdźmy to!

Wielkość… ma znaczenie

Tablet jest urządzeniem, które tak dobrze przyjęło się na rynku ze względu na wielkość właśnie – jest on nieco większy niż telefon, ale mniejszy niż laptop, dlatego idealnie nadaje się jako urządzenie, które pozwala na pracę lub rozrywkę w różnych warunkach. Tak duży dostęp różnej kategorii tabletów jakie oferuje sklep Vobis może być pomocny, ale i nieco mylący dla mniej wprawnych użytkowników. A najważniejszą kategorią, jaką należy się kierować podczas zakupu tabletu zdecydowanie jest jego wielkość, czyli rozmiar ekranu. Obecnie jednymi z najbardziej „popularnych” są tablety, których proporcje matrycy wynoszą 4:3. Pozwala on na swobodne oglądanie informacji, jak również czytanie książek. Mieści się w większości torebek. Jeśli jednak tablet służy nam do pracy jaką jest np. rysowanie, dobrze jest wybierać zdecydowanie większe rozmiary, które pozwolą na swobodne „poruszenie się” po jego powierzchni. Tutaj już warto jest rozważać zakup tabletu o rozmiarach ok. 10 cali.

Rozszerzanie pamięci

Oczywiście najlepszy tablet to taki, który pomieści wiele fajnych aplikacji. W ofercie sklepu Saturn nie brakuje urządzeń tego typu, jednak by w pełni cieszyć się jego możliwościami, dobrze jest pamiętać o… jego pamięci. Chociaż urządzenia nowej generacji mają coraz większe pojemności, niestety okazują się one w wielu przypadkach niewystarczające. Dlatego kupując dany model należy liczyć się, że praktycznie niezależnie od jego przeznaczenia i tak konieczne będzie dokupienie karty microSD. Warto jednak przed zakupem sprawdzić jak dużą jej pojemność dany model może przyjąć. Koszty takiego dodatku nie są duże, ale z pewnością w dużym stopniu usprawnią działanie całego sprzętu i pomogą w modyfikacji go na urządzenie w pełni sprawne i pojemne.

Dodatki do tabletu

Chociaż wiele osób radzi sobie z obsługą urządzeń dotykowych za pomocą palca, w przypadku tabletu wielu użytkowników decyduje się na zakup dodatkowego urządzenia w postaci tzw. piórka. Pozwala ono na większą precyzję, co jest szczególnie istotne, kiedy tablet jest wykorzystywany głównie do pracy. Kupując dany model warto jest upewnić się o tym czy jest on w owe piórko wyposażony. Nie brakuje modeli, które posiadają takie urządzenia na stałe, co jest niezwykle wygodne, ponieważ często taki rysik jest sprytnie wbudowany w dane urządzenie. Można je oczywiście dokupić, jednak wygoda posiadania piórka zawsze wbudowanego w tablet jest z pewnością ważną cechą – szczególnie, że taki rysik niestety łatwo zgubić.

Pokrowiec

Nie brakuje licznych promocji na rynku, które oferują tablety od razu z pokrowcami. Warto jest taką osłonę zapewnić swojemu sprzętowi, szczególnie, że jest on wręcz dedykowany do posiadania go zawsze ze sobą, a więc wiąże się z częstym transportem. Warto zadbać o swój tablet właśnie dzięki solidnemu etui.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj