Pomysły na prezent komunijny

  • Co dać na Pierwszą Komunię

Uroczysty dzień komunii świętej jest jednym z ważniejszych w życiu dziecka, dlatego prezent na tę okazję musi być wyjątkowy. Jeżeli nie wiesz jaki upominek wybrać, zacznij od zastanowienia się, ile pieniędzy na komunię możesz przeznaczyć oraz jakie kilkulatek ma zainteresowania. W znalezieniu podarunku, może Ci również pomóc nasz zbiór propozycji.

Sprzęty sportowe dla dziecka

Kiedyś komunijnym standardem był rower, teraz grono sprzętów sportowych, które można podarować dziecku, znacznie się poszerzyło. Przede wszystkim, popularne stały się hulajnogi – można na nich jeździć do szkoły, a na dodatek nie sprawiają kłopotu w transporcie, np. samochodem. Dzięki temu da się je bez problemu zabierać w dalszą podróż. Osoby z większym budżetem mogą zdecydować się na modele elektryczne.

Inną ciekawą propozycją są longboardy, a nawet waveboardy – jeżdżenie na deskorolkach pozwoli rozwinąć mięśnie, a na dodatek zapewni dziecku wspaniałą zabawę. Oryginalnym pomysłem na prezent jest również trampolina. Podskakiwanie daje sporo frajdy i zachęca do częstszego wychodzenia na dwór.

Dobrym pomysłem jest też podarowanie kasku i ochraniaczy w komplecie ze sprzętem. Egzemplarze w różnych kolorach ma w swojej ofercie Decathlonpromocje w tym sklepie są doskonałą okazją do zakupów. Do tego zestawu wystarczy tylko dołączyć życzenia na komunie i prezent gotowy.

Elektronika na Komunię

Dzieci korzystają teraz ze sprzętów elektronicznych nie rzadziej niż dorośli, dlatego ta kategoria upominków jest dla nich szczególnie atrakcyjna. Trzeba tylko zastanowić się, co mogłoby się spodobać obdarowywanemu. Na pewno praktyczne będą aparaty fotograficzne – sprzęt dobrej jakości może dokumentować wspomnienia przez wiele lat.

Wśród dziecięcych zainteresowań często ważną pozycję zajmuje granie, dlatego warto zastanowić się także nad zakupem tabletu, który pozwalałby oddawać się tej czynności bez potrzeby korzystania z komputera.  Alternatywą do tego pomysłu może być Xbox, ale wiele zależy od tego ile na komunię chcesz przeznaczyć środków. Konsola wraz z grami to trochę droższy wydatek, ale na pewno wywoła uśmiech na dziecięcej twarzy, poza tym można do jej zakupu wykorzystać kody rabatowe, np. w sklepie Media Markt.

Jeżeli planujesz mniejszy prezent, możesz podarować odtwarzacz mp3 albo słuchawki. Propozycją, nad którą warto się zastanowić jest też mini-dron – niewielkie modele są dostępne w bardzo przystępnych cenach.

Tradycyjne prezenty

Zawsze można też zdecydować się na klasyczne prezenty, takie jak biżuteria. Para niewielkich kolczyków albo delikatny łańcuszek w komplecie z medalikiem to ponadczasowe upominki, które sprawdzą się przede wszystkim u dziewczynek, ale nie tylko – proste krzyżyki nadadzą się także jako prezenty komunijne dla chłopca. Na odwrocie możesz umieścić pamiątkowy grawer.

Jeśli zależy Ci na czymś bardziej funkcjonalnym, sięgnij po zegarek. Może to być klasyczny, minimalistyczny czasomierz albo bardziej rozbudowany model z datą i kompasem. Jeszcze więcej funkcji będzie miał smartwatch. Niektóre egzemplarze pozwalają m.in. odtwarzać muzykę, monitorować sen albo robić zdjęcia. Jeśli skorzystasz ze zniżki, ten zakup nie będzie zbyt obciążający dla Twojego portfela, a obdarowywany zyska wyjątkowy gadżet.

Jeśli jesteś chrzestnym dziecka, któremu po raz pierwszy jest udzielana Komunia święta, Twoim dodatkiem do prezentu może być Pismo Święte. Wybierz eleganckie wydanie w twardej oprawie, które nie zniszczy się zbyt szybko. Do tego kup jeszcze kartkę i wypisz życzenia na komunię. Możesz też zaproponować swój udział w finansowaniu poczęstunku – niektórzy chrzestni płacą za torty na komunię lub wynajem sali dla gości. Zapytaj rodziców dziecka, czy taki układ, by im odpowiadał – być może woleliby taką formę pomocy zamiast wystawnego prezentu.  

Przed uroczystością, sprawdź jeszcze czy masz w co się ubrać na komunię, żeby nie szukać stroju na ostatnią chwilę. Pamiętaj, że Twoje ubranie powinno być eleganckie. W przypadku kobiet najlepiej sprawdzą się jasne, pastelowe barwy, kojarzące się z wiosną. Z kolei mężczyźni, którzy zastanawiają się, jak się ubrać na komunię powinni sprawić sobie garnitur o ciemnej barwie oraz koszulę w neutralnym kolorze. Dzięki temu będą wyglądać stosownie do okazji.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj