Kiedy opłaca się kupować online, a kiedy stacjonarnie?

  • Zakupy online a tradycyjne

Pomimo niesłabnącej popularności zakupów online, niekiedy zdarza się, że jest to inwestycja, która nie do końca jest opłacalna. Niektóre produkty lepiej jest nadal kupować stacjonarnie. Podpowiadamy zatem co kupować w sposób tradycyjny, a kiedy wirtualne zakupy są bardziej opłacalne.

Żywność i rozrywka

Duże supermarkety szczycą się tym, że oferują swoim klientom możliwość wykonania zakupów poprzez internet, które są po niedługim czasie dostarczane pod podany adres. Oczywiście w niektórych przypadkach jest to opcja, która jest koniecznością. Warto jednak mieć na uwadze, że jeśli ma się taką możliwość, po tego typu zakupy zawsze warto jest się wybierać osobiście. Najważniejszą kwestią jest świeżość produktów w kwestii takich kategorii jak mięsa, owoce, warzywa, nabiał czy pieczywo. Niekiedy pracownicy sklepu mogą wybierać produkty o krótkiej dacie przydatności lub niekoniecznie pierwszej świeżości, a przecież nikt nie chce takich artykułów w swoim domu.

Innym typem produktów, które warto jest kupować w sposób stacjonarny to szeroko rozumiana rozrywka – książki, płyty, gry planszowe. Oczywiście, jak to w przypadku internetu często mamy do czynienia z produktami tańszymi, jednak koszty ich przesyłki są czasem połową podstawowej ceny. Jeśli zatem nie kupujemy hurtowo, warto po takie artykuły wybrać się do najbliższej galerii.

Czy warto kupować elektronikę online?

Okazuje się, że w wielu rankingach elektronika jest jednym z najbardziej opłacalnych produktów, jakie warto jest kupować przez internet. Często odbywa się to na zasadzie zapoznania rynku w sposób stacjonarny, a następnie kupno wybranych rzeczy przez internet. Tutaj mamy do czynienia z o wiele wyższymi cenami, jednak i promocje czy zniżki cen są o wiele bardziej atrakcyjne online. Dlatego wiele konsumentów decyduje się na zakup elektroniki na stronie Media Markt.

Cashback i Cyber Monday

Kupowanie online ma również większy sens, niezależnie od rodzaju kupowane produktu, kiedy mowa o systemie cashback. Pozwala on na dokonywanie zakupów przez internet oraz jednoczesne odkładanie pieniędzy, w zależności od wysokości oferowanego cashbacku. Takie portale jak Zrabatowani.pl pozwalają na oszczędności… poprzez wydawanie pieniędzy. Koniecznością jest jedynie założenie darmowego konta oraz pobieranie kodów promocyjnych podczas zakupów.

Z kolei zakup na portalach aukcyjnych jak Allegro czy w tradycyjnych sklepach online np. Merlin jest opłacalne nie tylko podczas regularnych promocji, ale również specjalnych eventów. Jednym z największych jest Cyber Monday – internetowy odpowiednik słynnego Black Friday który ma miejsce w najbliższy poniedziałek, zaraz po Black Friday. Coraz więcej sklepów internetowych decyduje się na włączenie do akcji, która pomimo wieloprocentowych obniżek cen, daje w tym czasie rekordowe przychody.

Warto pamiętać, że niezależnie od tego czy kupujemy stacjonarnie czy online, zawsze dobrze jest zweryfikować oba te źródła, by wybrać jak najlepiej.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj