Mierz wysoko!

  • Mierz wysoko!

Kobiety, które nie mogą poszczycić się wysokim wzrostem chętnie sięgają po szpilki. W przypadku mężczyzn dodanie sobie kilku centymetrów nie jest już tak łatwe. Jest jednak na to skuteczny i dyskretny sposób – buty podwyższające.

Sportowe buty podwyższające dla panów

Buty tego rodzaju nie są jeszcze bardzo popularne, jednak rynek oferuje kilka ciekawych rozwiązań. Panowie mogą wybierać nie tylko w kolorystyce obuwia czy materiału, z jakiego są wykonane. Najważniejszym udogodnieniem jest możliwość wyboru techniki podwyższenia.
W sklepach internetowych np. Betelli klienci mają do wyboru buty, które posiadają po prostu grubszą podeszwę. Są to zazwyczaj, które charakteryzują się sportowym stylem. Zostały one wykonane w taki sposób, że na pierwszy rzut oka nie ma się poczucia, iż są to buty dedykowane panom o niskim wzroście. Na całej długości mają efektowną podeszwę – użyteczną, ale też ostatnimi czasy bardzo popularną. Podwyższenie zatem jest wizualnie zamaskowane, chociaż nie do końca – całość prezentuje się jako modne buty sportowe o grubszej podeszwie.

Eleganckie buty podwyższające

Zupełnie innym rozwiązaniem są buty eleganckie. Tutaj dyskrecja jest o wiele bardziej wymagana, a buty z tej kategorii cechują się zupełnie innym podejściem. Z uwagi na fakt, iż takie obuwie jest często wybierane przez osoby na wysokich stanowiskach, podwyższenie jest całkowicie zamaskowane. Ta kwestia jest bardzo zmyślnie wykonana, ponieważ z zewnątrz buty wyglądają normalnie. Natomiast w środku zamontowana jest wkładka, która daje kilka centymetrów wzrostu.
Istnieje także możliwość „budowania” wkładek wewnątrz buta. Jego konstrukcja jest wykonana z kilku indywidualnych wkładek, które można nakładać na siebie. Dzięki temu w zależności od sytuacji czy konieczności można dodać sobie od 2 do nawet 8 dodatkowych centymetrów.

Jak wybierać buty podwyższające?

Kupowanie tego rodzaju obuwia nie jest najlepszym pomysłem, jeśli nie zostało ono uprzednio wymierzone w sklepie stacjonarnym. Szczególnie zalecane jest dopasowanie takich butów pod swoje wymagania, ponieważ są one dość specyficzne. Zazwyczaj podwyższenie należy ukryć, dlatego wybór właściwego dla siebie rozwiązania to kwestia w głównej mierze psychologiczna. Jeśli zatem dobrze czujesz się w mierzonym obuwiu i odpowiada Ci ono pod względem wizualnym, nie patrz na niekiedy wysoką cenę. Wynika ona z technologii, jaka jest wykorzystana w produkcji takich butów. Zazwyczaj im lepsze wykonanie, tym większe koszty.

Jakie podwyższenie można uzyskać?

Najbardziej podstawowe wkładki zaczynają się od centymetra i są to produkty, które można kupić w niemal każdym sklepie obuwniczym. Pasują do każdego obuwia i nie jest konieczne kupowanie szczególnych modeli. Te dedykowane niskim panom mają spore możliwości, jeśli chodzi o wybór podwyższenia, jakie można uzyskać. Najbardziej zaawansowane modele dają możliwość podwyższenia nawet do 10 centymetrów!

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj