Na wygodny sen

  • Na wygodny sen

Dlaczego warto kupić materac nawierzchniowy?

Materace nawierzchniowe mają tak naprawdę kilka różnych zastosowań. Przede wszystkim taki materac można położyć na właściwym materacu, aby zwiększyć jego żywotność. Wówczas dodatkowo doda on mu twardości lub miękkości, w zależności od indywidualnych upodobań. Poza tym materac nawierzchniowy poprawia komfort wypoczynku i snu. Jest także ochroną przed ewentualnym zabrudzeniem. To doskonałe rozwiązanie, gdy w domu są małe dzieci. Wówczas żadne zabawy z kredkami, farbami itd. nie są większym problemem. Dzięki materacowi nawierzchniowemu, właściwy materac przetrwa wiele lat.

Zastosowanie materacy nawierzchniowych

Materac nawierzchniowy dobrze sprawdzi się także wtedy, gdy dotychczasowe łóżko zniszczyło się i nie jest już tak wygodne jak na początku, a nie można sobie pozwolić na zakup nowego. Spanie na starym materacu, którego pianka straciła elastyczność czy sprężyny wykrzywiły się nie jest dobrym rozwiązaniem. Nierówna płaszczyzna i nieodpowiednia twardość sprawiają, że wypoczynek nie jest pełny, a sen utrudniony. Wiele osób śpiąc na takiej powierzchni, budzi się niewyspane. Odczuwalne mogą być także bóle kręgosłupa, mięśni i stawów.
Warto przy tym pamiętać, że konsekwencje zaburzeń snu bywają naprawdę poważne. Mogą być to zaburzenia koncentracji czy wzrost wagi ciała. Osoby niewyspane są nerwowe i rozdrażnione, nie mają energii do działania i dobrego humoru. Nie wszyscy jednak mogą sobie pozwolić na zakup nowego, drogiego materaca. Z drugiej strony każdy chce się wysypiać i móc w komfortowy sposób wypoczywać. Dlatego warto rozważyć zakup właśnie materaca nawierzchniowego. Ciekawe oferty można znaleźć nawet w internecie np. w sklepie internetowym Mango.

Zalety materaca nawierzchniowego

Materac nawierzchniowy skutecznie wyrównuje zniekształconą powierzchnię i zapewnia odpowiednią twardość podłoża. Pianka termoelastyczna nadaje jej przy okazji nieco miękkości. Jednocześnie materace nawierzchniowe cechują się doskonałą elastycznością punktową i bardzo dobrze dopasowują się do naturalnych krzywizn ciała.Co ciekawe, nawet niezbyt zniszczona wersalka czy kanapa wymagać może zastosowania materaca nawierzchniowego. Wynika to z tego, że na środku takich mebli znajduje się przerwa w miejscu łączenia poszczególnych połówek, co również może mocno zakłócać komfort snu.
Materace nawierzchniowe są doskonałym rozwiązaniem dla studentów i osób, które mieszkania wynajmują. W takich lokalach najczęściej do spania przeznaczone są używane łóżka czy stare wersalki. Ze względów higienicznych warto taki materac położyć na materacu właściwym, aby zapewnić sobie warunki do zdrowego i higienicznego snu. Warto przy tym pamiętać, że modele wykonane z wysokiej jakości pianek skutecznie odprowadzają wilgoć, a więc nie pozwalają na rozwój grzybów czy pleśni. Ponadto posiadają specjalne, ściągane pokrowce, które bez obaw można wyprać w pralce automatycznej.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj