Depilacja-tak czy nie?

  • Depilacja-tak czy nie?

Depilacja, czy warto ją stosować?

Dziś depilacja jest jednym z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych. Ale czy warto ją stosować? Niektórzy golą się codziennie, inni korzystają z zabiegów raz na jakiś czas. Można robić to w domu lub w salonie kosmetycznym. Istnieje kilka najpopularniejszych metod depilacji, jednak należy pamiętać, że nie każda może być odpowiednia do wszystkich typów skóry!

Tradycyjnie maszynką

Wiele kobiet preferuje tradycyjną metodę depilacji wykonywaną w warunkach domowych. Pianka i maszynka do golenia to świetny duet, jednak nie zawsze idealnie zgrany. Pamiętaj, aby używać pianki do golenia dostosowanej do kobiet, a maszynkę odpowiednio zabezpiecz i używaj jej tylko Ty. Jeżeli o to nie zadbasz, Twoja skóra może źle reagować na ten sposób depilacji. Mogą powstawać zaczerwienienia i krostki. Rynek drogeryjny aż kipi od różnego rodzaju damskich pianek i maszynek – znajdziemy takie za 5 zł – jednorazowe oraz takie za 50 zł, z wymiennymi ostrzami. Ale musisz pamiętać, że jednorazowe znaczy jednorazowe, nie używamy tej samej maszynki notorycznie przez rok! Jakie są plusy tej metody? Tanio i w zaciszu domowym. Minusem jest zdecydowanie częstotliwość wykonywania zabiegu. Jeżeli potrzebujesz zapasu damskich maszynek do golenia, to skorzystaj z ​ kodów promocyjnych i ciesz się gładką skórą przez długi czas! Allegro.

Boleśnie lecz skutecznie

Pozostajemy nadal w warunkach domowych, jednak robimy krok naprzód – depilator. Najnowsze modele wyposażone są w kilka wymiennych końcówek dostosowanych do poszczególnych części ciała. Dodatkowo są wodoodporne, tak abyś mogła depilować się podczas kąpieli, co częściowo zmniejsza ból. Jakie są plusy tej metody? Depilację wykonujesz zdecydowanie rzadziej – producenci gwarantują, że będziesz miała gładkie nogi aż do 4 tygodni! Minusem jest oczywiście ból, który z czasem jest coraz mniej odczuwalny, oraz cena, jednak pamiętaj, że większą kwotę wydajesz tylko raz, a depilator wystarcza na kilka dobrych lat. Dodatkowo wykorzystując dostępne ​ kody promocyjne możesz nabyć najlepsze depilatory w ​okazyjnych cenach. Allegro.

W salonie kosmetycznym, czyli jak?

Obecnie w salonach kosmetycznych wykonuje się depilację brazylijską woskiem i cukrową. Czym się różnią się te dwie metody? Wosk przylepia się do włosków i do skóry, przez co podrażnia ją podczas odklejania plastra. Natomiast masa cukrowa dociera głębiej do mieszków włosowych i przylepia się jedynie do włosków. Po zastygnięciu praktycznie sama odchodzi od skóry, dlatego nie podrażnia jej. Ten typ depilacji jest mniej bolesny i znacznie bezpieczniejszy niż depilacja woskiem. Warto dodać, że pasta cukrowa jest mieszaniną substancji naturalnych, dlatego jest polecana osobom ze skórą wrażliwą i alergiczną. Dodatkowo cukier powstrzymuje rozwój bakterii.

Salon kosmetyczny w domu

Rewolucyjną metodą jest depilacja światłem – metoda ta wykorzystuje innowacyjną technologię intensywnego światła impulsowego opartą na technologii wykorzystywanej w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Urządzenie kieruje delikatne impulsy światła do cebulek włosów. W rezultacie włosy naturalnie wypadają, a ich odrost zostaje zahamowany. Regularne powtarzanie zabiegu gwarantuje, że skóra pozostanie gładka każdego dnia. Zestaw zawiera końcówki dostosowane do poszczególnych części ciała. Żywotność lampy wynosi 7-10 lat. To odpowiednia metoda do każdego rodzaju skóry i włosów! Nie czekaj, skorzystaj z ​ kuponów rabatowych​ i kup to cudo techniki już dziś! Media Expert.
W dzisiejszych czasach istnieje tyle metod depilacji, że każda z nas będzie mogła znaleźć odpowiednią dla siebie tak, aby skóra nie była podrażniona. Zarośnięte części ciała nie wyglądają dobrze, w dodatku nie sprzyjają higienie. Dlatego jeżeli chcesz mieć piękne i gładkie nogi, skorzystaj z którejś z ofert promocyjnych. Teraz dzięki funkcji ​ cashback możesz zaoszczędzić nawet do 3% wartości swoich zakupów – kupuj wszystko w promocyjnych cenach, a my zrobimy Ci ​ zwrot za zakupy!

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj