Czy makijaż permanentny to dobry pomysł?

  • Malować czy nie malować?

Jeśli nie masz czasu się malować lub nie jesteś w tym ekspertką – makijaż permanentny może okazać się idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Podkreśli urodę i zatuszuje drobne niedoskonałości. Będziesz wyglądać dobrze każdego poranka, bez potrzeby szybkiego retuszu w łazience. Jednak, aby taki makijaż zdobił, musi być bardzo dobrze wykonany. Na co zwrócić uwagę podczas planowania zabiegu oraz jakiej korekty można dokonać z jego pomocą?

Makijaż permanentny – co to takiego?

Mikropigmentacja to zabieg estetyczny, który polega na wprowadzeniu barwników w powierzchniowe warstwy skóry. Wywodzi się z tradycyjnego tatuażu, jednak zamiast chemicznych barwników używa się jedynie naturalnych składników roślinnych, a ich aplikacja jest dużo płytsza. Jest alternatywą dla klasycznego makijażu, a efekt utrzymuje się na skórze (przy odpowiedniej pielęgnacji) nawet od 3 do 5 lat.

Makijaż permanentny wykonywany jest w celu zamaskowania niedoskonałości na skórze oraz podkreślenia naturalnych konturów twarzy. Najczęściej koryguje się usta, górną i dolną powiekę oraz brwi, ale teoretycznie można go wykonywać na całym ciele. Mikropigmentacja stosowana jest także we współczesnej medycynie.

Jak wygląda zabieg?

Na początku linergistka rysuje odpowiedni kształt ust, brwi lub oka – może to potrwać nawet godzinę, gdyż wymaga to bardzo starannego i dokładnego wykonania. Po akceptacji zarysu rozpoczyna się wprowadzenie barwników z zastosowaniem aparatu igłowego. Pigmenty powinny być tak dobrane, by nie różniły się znacznie od naturalnego koloru. Przed zabiegiem nakłada się krem znieczulający.

Po wykonaniu makijażu permanentnego, kosmetyczka okłada korygowane miejsca relaksującymi kompresami. Wskazane jest wykonanie korekty po około dwóch tygodniach po zabiegu oraz uzupełnianie barwnika raz do roku.

Po każdej wizycie w salonie należy odpowiednio zadbać o skórę, która może być podrażniona i zaczerwieniona, a dodatkowo zaczyna się łuszczyć. Kosmetyki nawilżające można znaleźć między innymi w sklepie Avon, Kosmetykomania oraz na Allegro. Warto sprawdzić aktualne promocje i skorzystać ze zniżki na wybrane produkty, gdyż sam zabieg trwałego makijażu jest dość kosztowny.

Makijaż permanentny ust

Decydując się na taki makijaż można poprawić lub zmienić kontur ust, wyrównać ich asymetrie, unieść opadające kąciki, zniwelować drobne zmarszczki oraz nadać wargom pełniejszego wyrazu. Pigmenty dobierane są zazwyczaj zgodnie z naturalną barwą ust oraz typem urody. Można jednak zdecydować się na kolor odbiegający od pierwotnego i wybrać coś w aktualnie modnym odcieniu.

Makijaż permanentny brwi i oczu

Stały makijaż górnej i dolnej powieki wykonuje się głównie w celu podkreślenia kształtu oka, wzmocnienia jego oprawy oraz przy zagęszczaniu linii rzęs. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla pań noszących okulary, gdyż wykonanie perfekcyjnego makijażu może przysparzać im trudności.

Stosując natomiast makijaż permanentny brwi można wyrównać ich asymetrię lub całkowicie zmienić kształt, a także uzupełnić braki.

Na co warto zwrócić uwagę?

Zabiegi powinny być wykonywane jedynie w renomowanym salonie kosmetycznym przez linergistkę o odpowiednich kwalifikacjach, potwierdzonych dyplomem. Warto sprawdzić ofertę w kilku miejscach, zanim zdecydujemy się na permanentny makijaż – opinie można znaleźć na różnych forach dyskusyjnych.

Należy także zapoznać się ze przeciwskazaniami do wykonania takiego zabiegu. Informacje o nich można uzyskać w profesjonalnym studiu makijażu.

Naszą uwagę powinna zwrócić również zbyt niska cena za makijaż permanentny – cennik usług musi bowiem uwzględnić zakup odpowiednich materiałów, zużycie sprzętu oraz czas i doświadczenie linergistki. Zbyt niska cena może świadczyć o słabej jakości proponowanych usług.

Aby obniżyć koszt zabiegu można skorzystać z ofert dostępnych na Gruponie oraz zdobyć kody rabatowe na usługi w renomowanych salonach kosmetycznych.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj