Letnie przetwory lubi każdy!

  • Letnie przetwory lubi każdy!

Jak smak lata zamknąć w słoiku?

Lato kojarzy nam się nie tylko z piękną, słoneczną pogodą, ale także owocami, których smakiem możemy cieszyć się tylko przez kilka miesięcy w roku. Jaki jest sposób, aby cieszyć nimi podniebienia przez dłuższy czas? Przetwory! W tym artykule podpowiemy, jak zrobić pyszne konfitury, gdzie szukać składników oraz jakie gadżety będą nam w tym niezwykle pomocne.

Zacznij od przepisu

Warto mieć plan… nie tylko na fun, ale także na konfiturę idealną. Jesteś laikiem kulinarnym, którego popisowym daniem są kanapki? Konfitury to nie Twoja bajka, a mimo to chcesz przeżyć swój “pierwszy raz”? A może tradycyjny przepis babci Reginy jest dla Ciebie przebrzmiały i szukasz inspiracji do stworzenia nowych smaków? Jeśli potrzebujesz przepisu, warto mieć pod ręką książkę albo poradnik, który przeprowadzi się przez krainę letnich przetworów. Publikacje kulinarne możesz znaleźć w wielu księgarniach, które są dostępne także w internecie. Przy użyciu kodów promocyjnych możesz nabyć najpopularniejsze tytuły w niebywale niskich cenach w Ravelo.

Z czym to się je?

Zaczynając swoją przygodę z letnimi przetworami warto skorzystać ze zbiorów, które znajdują się w naszych domowych ogródkach. Jeśli jednak nie mamy takiej możliwości, aby samodzielnie wyhodować owoce, dużą pomocą okażą się zakupy, także online. Jednak owoce to nie jedyne składniki, jakie są nam potrzebne, aby stworzyć pyszne przetwory. Dla dodania nutki słodyczy idealnie sprawdzi się cukier, a przy produkcji dżemu domowej roboty niezbędna okaże się żelatyna. Do późniejszego przechowywania naszych przetworów najlepiej nadadzą się słoiki. Jeśli nagle okaże się, że coś poszło nie tak (szklane przedmioty czasem potrafią latać :), albo o czymś zapomnieliśmy, nie rezygnujmy z produkcji domowych wyrobów. Szeroki asortyment sklepów zapewni nam dostęp do wszystkich potrzebnych komponentów. Przy użyciu specjalnych kodów promocyjnych możemy zakupić produkty w niskich cenach. Stali klienci ucieszą się także z kuponów rabatowych w Auchan.

Inspektor gadżet na posterunku

Każdy miłośnik letnich smaków wie, że przygotowanie przetworów bywa bardzo czasochłonne. W takich sytuacjach zbawienne są gadżety z działu agd. Jednym w takich mini wybawicieli może być na przykład drylownica. Przy jej pomocy pozbędziemy się drobnych pestek, których ręcznie usuwanie mogłoby zająć nam całe popołudnie. Przy robieniu soków oraz syropów pomocna okaże się także wyciskarka do soków, lub sokowirówka. Urządzenia tego typu nie tylko zaoszczędzą nasz cenny czas, ale także usprawnią wykonywane czynności, dzięki czemu nie ma wokół zbędnego bałaganu. Zszargane codziennymi obowiązkami nerwy będą nam wdzięczne za wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań. Wiele sieciówek oferuje ciekawe rozwiązania z zakresu artykułów gospodarstwa domowego. Jednym z nich jest Gearbest.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj