Dekoracyjna poduszka upiększy wnętrze!

  • Dekoracyjna poduszka upiększy wnętrze!

Upiększ swoje wnętrze dekoracyjną poduszką

Poduszki, oprócz praktycznego dodatku, pełnią funkcję o wiele ważniejszą – dekorują pomieszczenia i dodają im niepowtarzalnego charakteru. W zależności od kształtu, koloru i materiału potrafią odmienić wnętrze i nadać mu zupełnie nowego wyglądu. Poduszki dekoracyjne sprawdzają się w każdej aranżacji. Sprawiają, że dom nabiera ciepła i przytulności lub odwrotnie – elegancji i szyku.

Jaki styl taka poduszka

Mnogość wzorów i rozmiarów poduszek zachęca do zaprojektowania własnego wnętrza w sposób wyjątkowy i oryginalny. Poszukujesz rozwiązań do Twojego domu? Zobacz m.in. w takich sklepach jak 4Home. W zależności od rodzaju pomieszczenia i jego aranżacji można zdecydować się na konkretny styl i wygląd poduszek dekoracyjnych.
– Poduszki jasne z błyszczącymi dodatkami idealnie sprawdzą się w eleganckim salonie, różnokolorowe natomiast urozmaicą wnętrza nowoczesnych pomieszczeń.
– Napisy i grafiki na poduszkach to coś nie tylko dla najmłodszych. Odpowiednio dobrane nadruki na poduszkach sprawią, że salon lub sypialnia nabiorą wyjątkowego wyglądu.
– Dla zwolenników klasycznych wnętrz odpowiednim wyborem będą poduszki dopasowane do innych dodatków, np. zasłon.

Jaki materiał wybrać?

Wybór materiału, z którego zrobiona jest poduszka dekoracyjna zależy nie tylko od jakości, ale również od rodzaju i stylu pomieszczeń. Dla osób urządzających wnętrze w stylu klasycznym bądź skandynawskim najbardziej pasować będą poduszki bawełniane lub płócienne. Do pomieszczeń eleganckich, odpowiednie będą poduszki wykonane z jedwabiu lub aksamitu. Dla odważnych, chcących ożywić wnętrze, oryginalną dekoracją może być wybór poduszek z długim włosiem lub wzorzystym haftem.

Wypełnienie poduszki dekoracyjnej

Istotną cechą poduszek, które mają za zadanie upiększać nasze wnętrza jest to, jakie mają wypełnienie. Warto zwrócić uwagę na to, aby było ono wyjmowane, ponieważ umożliwia to łatwiejsze czyszczenie i pranie zabrudzeń. Do rodzajów wypełnienia, zaliczyć możemy pierze, kulkę silikonową oraz watę poliestrową. Pierwsze z nich zapewnia największą puszystość, jednak nie jest przeznaczone dla alergików, w przeciwieństwie do kulki silikonowej, której zaletą jest antyalergiczność. Wata poliestrowa to jedno z najtańszych wypełnień. Poduszki wypełnione tego rodzaju materiałem bardzo szybko tracą swoją objętość.

Gdzie je umieścić?

Poduszki dekoracyjne mogą znaleźć swoje miejsce nie tylko w salonie na kanapie czy sypialnianym łóżku. Coraz częściej można je spotkać w przedpokoju, kuchni lub nawet w łazience. W zależności od miejsca, w którym je umieścimy, należy wybrać ich odpowiedni rozmiar i kształt. Chcąc stworzyć wyjątkowy efekt, warto pokusić się o poduszki różnego rozmiaru i zaaranżować ich układ np. na kanapie.

Ilość uzależniona miejsca

Liczba poduszek dekoracyjnych, które można wykorzystać, jest uzależniona od tego, jak duże jest miejsce, w którym chcemy je umieścić. Przyjmuje się, że na większej kanapie można ułożyć 5-6 poduszek, natomiast na fotelu 1-2. Wszystko to uzależnione jest od sposobu, w jaki dekorujemy wnętrze, a także efektu, który chcemy osiągnąć.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj