Letnia biblioteka – jakie książki relaksują najlepiej w czasie urlopu?

  • Książki dla każdego

Okres wakacji sprzyja sięganiu po dobre książki. Oczywiście wydawnictwa próbują przekonać czytelników, że to właśnie ich pozycje są najbardziej ciekawe. My jednak dzisiaj zastanowimy się nie nad tytułami, a nad rodzajem książek, jakie warto jest zabierać na wypoczynek.

Wakacyjna miłość

Z okazji trwającej właśnie wyprzedaży do -70% w salonach i na stronie Empik, warto jest zaopatrzyć się w imponującą ilość książek i ebooków. Jeśli chodzi o relaks, na pewno ciekawymi lekturami będą te traktujące o miłości. Bardzo dobrze czyta się tego typu literaturę w warunkach, które czasami nie sprzyjają do końca tego typu czynnościom np. samolot, plaża. Z uwagi na fakt, iż są one często napisane nieskomplikowanym językiem, można bez problemu pochłaniać je, nawet jeśli wokół panuje szum i hałas. Ponadto często traktują one o miłych dla każdego serca tematach – bo któż nie chciałby się wakacyjnie zakochać? Przedstawione tam problemy rzadko mają do czynienia z tym, z czym na co dzień musimy się sami zmagać. W wyniku tego można w pełni zapomnieć o problemach dnia codziennego.

Książki w których można się zatracić

Równie imponująca oferta cenowa czeka na mole książkowe w sklepie Tania Książka. Niektóre pozycje dostępne są już od 9 zł, a nawet i od 3 zł! Warto zatem wybrać sobie na wakacyjny wyjazd książki, które stanowią jedną, długą serię. Dzięki temu możliwe jest przeżycie dwóch przygód naraz – oprócz wakacyjnych wycieczek, można udać się w dalekie, rozbudowane i niekiedy nierzeczywiste światy. Na pewno w tego typu kategorii książek wpisują się wszelkiego rodzaj fantasy czy sciene fiction.

Z kolei dla miłośników “opowieści z dreszczykiem” polecane są wszelkiego rodzaju thrillery oraz horrory. Warto jednak te drugie bardzo poważnie rozważyć, ponieważ często ich klimat daleki jest od wakacyjnego rozprężenia, dlatego ten typu publikacji jest polecany wyłącznie największym fanom. Niemniej jednak rozwiązywanie kryminalnych zagadek w relaksujących okolicznościach może dać zaskakujące efekty.

Z drugiej strony warto jest sięgać po pozycje, których akcja dzieje się podczas podobnych okoliczności, tzn. wakacyjnych wyjazdów. Dzięki temu możliwe jest w pełni zatracenie się w klimacie książki, nawet jeśli opowiada ona o zupełnie odległych od naszego wypoczynku miejscach.

Jakich książek unikać na wakacyjnym relaksie?

Warto jest mieć na uwadze, że nie każdy rodzaj książek dobrze wpasuje się w wakacyjny klimat. Z pewnością należy unikać pewnych tytułów, które nieco mogą skomplikować nasze plany odnośnie relaksu. Tego typu rodzajem książek mogą być te z kategorii rozwoju osobistego. Mają one to do siebie, że są nie tylko zestawem wiedzy, ale często wymaga się od nas również wykonywania ćwiczeń. W wakacyjnych okolicznościach jest to nie tylko niewygodne, ale często wprowadza dodatkową aurę nerwowości. Szczególnie, że analizie poddawane muszą być nasze kompetencje, plany na przyszłość czy posiadana wiedza. Na czas wakacji warto sobie taką lekturę darować. Zdecydowanie! 🙂

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj