Kreatywne pomysły na prezent dla dziecka w każdym wieku

  • Najlepsze zabawki na prezent

Obdarowanie dziecka w praktyce nie jest jakimś szczególnie trudnym zadaniem. Jednak znalezienie prezentu, który jednocześnie rozbudza kreatywności i będzie pasował do charakteru dziecka, to już prawdziwe wyzwanie. Na szczęście mamy kilka propozycji ciekawych podarunków, które na pewno poruszą wyobraźnie niejednego dziecka!

Warto inwestować w umiejętności

Coś, co przydaje się każdemu dziecku (nawet w dobie komputerów) to oczywiście umiejętność pisania oraz czytania. Jednak, by to nastąpiło, maluchy najpierw ćwiczą swoje umiejętności manualne poprzez rysowanie i malowanie. Można zacząć od zakupienia kolorowanki, jednak by nie była ona zbyt prosta, warto jest nabyć taką, która jeszcze do niedawna były prawdziwym hitem we wszystkich księgarniach – kolorowanki dla dzieci i  dorosłych. Tego typu książeczki posiadają bardzo różnorodne wzory, które posiadają wiele szczegółów. W ten sposób dziecko ćwiczy nie tylko umiejętność rysowania, trzymania we właściwy sposób kredki, ale przede wszystkim nabywa cierpliwość, jak również poszerza swoją wyobraźnię. Dodatkowo zajęcie tego typu jest niezwykle relaksujące, dlatego dla rozbrykanego malca tego typu kolorowanie będzie momentem wyciszenia i spokoju. Tym bardziej, że wybierając kolorowankę zarówno dla siebie, jak i dziecka można później oddać się wspólnej zabawie w kolorowanie.

Warto jest iść o krok dalej i kupować zaawansowane zestawy, które umożliwiają nie tylko rysowanie, ale również malowanie. Często w takich zestawach jest umieszczone wiele elementów, które łącznie stanowią bardzo rozbudowaną paletę kolorystyczną. Dodatkowo można dokupić mniejsze zestawy np. pieczątek, brokatu czy pasteli. Pomniejsze elementy takie jak np. ołówki zawsze można schować do stylowego piórnika, jaki można nabyć w sklepie Nici.

Dobra zabawa w każdym wieku!

Jeśli chodzi o zabawki, są takie zestawy, które sprawiają wielką frajdę, niezależnie od tego w jakim wieku jesteśmy. Z pewnością najlepszym przykładem dla potwierdzenia tej tezy będą słynne klocki LEGO, które już o wielu dekad i pokoleń jest jedną z najbardziej rozchwytywanych zabawek na rynku, niemal na całym świecie. To, co jest w niej tak świetnego, to dualny sposób zabawy – możliwe jest budowanie skomplikowanych konstrukcji według zamysłu producenta, jak również realizowanie własnych pomysłów. Zestawy są dostępne już od najmłodszych lat i nie ma bariery wiekowej wzwyż.  Uf! Jak dobrze! 😉

Tropem zamysłu zabawek LEGO idzie coraz więcej producentów. Dla przykładu – niezwykle modne ostatnio kolorowe, zmiennokształtne rzepy, które również pozwalają na różnorodną zabawę. Nie są one być może odpowiednie dla bobasów, jednak już nawet 3-4-latkowie spędzają nad nimi wiele godzin, tworząc różnorodne kształty i figury, o różnych barwach.

Kreatywną zabawką są również planszówki. Warto stawiać na takie, które oprócz świetnej zabawy również czegoś uczą np. o otaczającym świecie. Dzięki temu dziecko edukuje się podczas zabawy, nieszczególnie zdając sobie nawet z tego sprawę. Różne zestawy takich zabawek, w atrakcyjnej cenie znajdziesz w sklepie Sprytne Zabawki.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj