Sześć gier planszowych którymi z pewnością zarazisz swoich przyjaciół.

  • Planszówki dla całej paczki!

Popularne planszówki  przeżywają ostatnio prawdziwy rozkwit. Coraz częściej zamiast typowej rozrywki w gronie znajomych, wybieramy możliwość zagrania w jakąś ciekawą grę planszową. To nie tylko świetna zabawa, ale też doskonały sposób na kreatywne spędzenie wolnego czasu. Sprawdźmy jakie gry warto wypróbować!

Pandemic Legacy

Jest to nowa odsłona kooperacyjnego hitu – klasycznej gry planszowej Pandemia. To fenomenalna gra kooperacyjna, w której należy ratować świat przed rozprzestrzenianiem się chorób i zaraz. Do Pandemic Legacy wprowadzono talię kart odpowiedzialną za fabułę, którą gracze stopniowo odkrywają podczas rozgrywki. To właśnie ta talia kart będzie pokazywała, co dzieje się w grze i jakie cele staną przed graczami. Gracze otrzymują kilka postaci do wyboru. Gra zapewnia intensywne emocje i jej cechą charakterystyczną jest fakt, że możliwa jest tylko rozegranie jednej kampanii z kilkoma graczami która trwa od 12 do 24 partii. Gra dostępna jest w wielu sklepach – m. in. na Ravelo.com

Neuroshima Hex

Neuroshima Hex to planszowa gra strategiczna rozgrywająca się w post apokaliptycznym świecie opanowanym przez mutantów i bezwzględne maszyny Molocha. Podczas rozgrywki każdy z graczy staje na czele jednej z frakcji – każda z nich posiada unikalne cechy do której należy dopasować odmienny styl gry. Celem gracza jest zniszczyć lub jak najbardziej osłabić sztaby główne przeciwników. Grę wygrywa osoba, której sztab na koniec gry otrzymał najmniej obrażeń.  Jeśli lubicie taktyczne gry planszowe z dużą ilością interakcji, tej pozycji nie możecie przegapić!

Terraformacja Marsa

Terraformacja Marsa to gra ekonomiczna, w której gracze wcielają się w szefów wielkich korporacji oraz podejmują szereg działań celem przekształcenia niegościnnej, pustynnej planety w nowy dom dla ludzkości.  Gra przeznaczona jest dla 1-5 graczy w wieku powyżej 12 lat. Rozgrywka nie należy do krótkich – 90-120 minut. Wygrywa właściciel korporacji który uzyska najwięcej punktów w momencie kiedy terraformacja dobiegnie końca.

7 cudów świata – pojedynek

W ciągu 30 minut, które zajmuje jedna partia Pojedynku nie będziemy się nudzić. W końcu, po wielu latach autor oryginalnej wersji 7 cudów świata (Antoine Bauza) zaprosił do współpracy innego, równie znanego projektanta (Bruno Cathala) postanawiając uzupełnić serię o możliwość rozgrywki dwuosobowej. 7 Cudów Świata: Pojedynek” jest grą cywilizacyjną.

Robinson Crusoe: Przygoda na przeklętej wyspie

Wyobraźcie sobie, że oto jako grupa rozbitków trafiacie na bezludną wyspę. Każdy z graczy wciela się w jedną z postaci dostępnych w grze: kucharza, cieślę, odkrywcę lub żołnierza. Każdy z nich ma swoje specjalne zdolności, które mogą pomóc w przeżyciu na wyspie. Zdecydowawszy, losami którego z rozbitków pokierujecie – rozpoczynacie rozgrywkę. Najważniejszym zadaniem graczy w grze jest przeżycie. W pudełku mamy do wyboru aż sześć scenariuszy, w których znajdują się różne warunki zwycięstwa. Wszystko to musi być oczywiście wykonane w ograniczonym czasie. Gra jest klimatyczna, nieprzewidywalna, ciekawa i zmusza do współpracy.

Splendor

Gra nie bez powodu została laureatem nagrody Gra Roku 2015 wg serwisu GamesFanatic.pl. Wcielamy się w rolę renesansowego kupca, którego zadaniem jest zdobycie jak największego prestiżu poprzez zarządzanie wydobyciem, transportem, obróbką i sprzedażą cennych minerałów. Chodzi więc o uzyskanie największej ilości punktów. Splendor stanowi rodzaj gry, który mimo swojej prostoty bardzo wciąga. Jeżeli szukacie tytułu na początek planszówkowej przygody to Splendor będzie idealną grą dla was. Została doceniona na całym świecie dzięki niesamowicie prostym, acz wciągającym zasadom oraz bardzo wysokiej, niemal turniejowej, re-grywalności. Grę można dostać np. w sklepie internetowym Merlin.pl. Warto ją sprawdzić!

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj