Konsola do gier – jaką wybrać?

  • Konsola do gier – jaką wybrać?

Gry na PC wciąż cieszą się największą popularnością wśród graczy, jednak konsole do gier nie pozostają daleko w tyle. Ciągle udoskonalanie technologii, większa liczba dostępnych tytułów i wygodny sposób grania sprawiają, że i konsole zyskują liczne grono zwolenników. Jednak zanim rozsiądziemy się wygodnie w fotelu z kontrolerem, warto zastanowić się, jaka konsola da nam najwięcej rozrywki.

PlayStation

PlayStation jest zdecydowanie najpopularniejszą konsolą wśród graczy. Za jej wyborem przemawia głównie świetna grafika oraz bogata biblioteka dostępnych gier. GTA V, Unrated 4: Kres Złodzieja, Bloodborne czy Horizon: Zero Down, to obecnie najgorętsze tytuły dostępne na tej konsoli. Zarówno PlayStation 4, jak i jej starsza wersja PlayStation 3 oferują naprawdę szeroki wybór gier, jednak ta druga nie jest już wspierana przez twórców. Na nowszej konsoli z kolei nie ma możliwości zagrania w te gry, które były dostępne tylko na PlayStation 3. Sony oferuje graczom także abonament PlayStation Plus, dając w pakiecie – oprócz rozgrywki online – kilka różnych gier miesięcznie, którymi możemy cieszyć się przez cały okres opłacania subskrypcji. Ci, którzy chcieliby sprawdzić, jakie możliwości daje program PlayStation Plus, powinni zajrzeć do sklepu Redcoon.pl, gdzie konsola dostępna jest z abonamentem na 14 dni.

Xbox

Xbox to konsola od Microsoftu nie tylko dla graczy. To swoiste centrum domowej rozrywki, które pozwala na odtwarzanie filmów w jakości Blu-Ray, muzyki, czy przeglądanie sieci. Na Xbox One dostępne są głównie strzelanki, wyścigi, gry akcji i sportowe. Wśród najpopularniejszych tytułów można znaleźć Halo 5 Guardians, Gears of War czy wyścigi Forza, ale to nie wszystko. Przykładowo, w sklepie Komputronik dostępna jest wersja Xbox One S wraz z grami Call of Duty: WWII, Assassin Creed Origins, a także abonamentem Xbox Live Gold ważnym przez 6 miesięcy. Dzięki wstecznej kompatybilności, na najnowszej konsoli można grać również w starsze tytuły.

Nintendo

Nintendo wyróżnia się na tle swoich konkurentów głównie tym, że stawia na znane marki i tytuły, które zna każdy fan konsoli. Wśród najbardziej znanych postaci tej marki, można wyróżnić Mario, Linka z The Legend of Zelda, a także pokemony. Wii U, 2DS/3DS i Switch stawiają przede wszystkim na czystą rozrywkę, a grafika schodzi tu na dalszy plan. Konsole od Nintendo będą świetnym wyborem na imprezy, a także… grę w plenerze! 2DS/3DS i Switch to przenośne konsole, które pozwalają cieszyć się grami w dowolnym miejscu – podczas podróży, siedząc w kolejce oraz w parku.

Wybór należy do nas

PlayStation, Xbox czy Nintendo – wybierając konsolę, która zajmie specjalne miejsce na półce pod telewizorem, przede wszystkim powinniśmy myśleć o tym, czego od niej oczekujemy. Tym, którym zależy na dużym wyborze gier i dobrej grafice, do gustu przypadnie urządzenie od Sony. Xbox wybiorą osoby, które chcą spróbować swoich sił w starszych grach oraz szukają uniwersalnej konsoli. Nintendo to świetny wybór dla osób, którym nie zależy na grafice, a na czystej rozrywce. Wybierając konsolę warto też spytać znajomych, z jakiego urządzenia korzystają. W ten sposób będziemy mogli wspólnie cieszyć się rozgrywką i wymieniać grami.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj