Trendy w aranżacji wnętrz w 2018 roku

  • Trendy w aranżacji wnętrz w 2018 roku

Moda w aranżacji wnętrz na szczęście zmienia się wolniej niż ta na wybiegach. Jednak już w tym roku doczekaliśmy się zupełnie nowego spojrzenia na wystrój pomieszczeń. Znikają skandynawskie szarości i minimalizm. Ich perfekcjonizm zostaje zastąpiony przez wnętrza pasujące do nas samych. Jeśli planujesz w tym roku remont mieszkania, to dobry moment, by zapoznać się z najnowszymi trendami wnętrzarskimi. Oto kilka rad, jak urządzić modny salon, by czuć się w nim dobrze.

Sufit na pierwszym planie

Jak często zwracamy uwagę na sufit? Praktycznie wcale. To sprawia, że zapominamy zupełnie, że również on wpływa na wygląd pomieszczenia. Przyzwyczailiśmy się, że zwykle jest białą plamą nad naszymi głowami. Nie musi tak wcale być, a w 2018 roku nawet nie powinno! Wyróżniający się sufit jest jednym z najważniejszych trendów tego roku. Ozdób go naturalnymi belkami, ciekawym kolorem, który stanie się motywem przewodnim w salonie lub… wytapetuj.

Kolorowo i przytulnie

Powoli odchodzimy od skandynawskich szarości. W modnych salonach zagoszczą kolory – odcienie czerwonego, żółtego, fioletowego i niebieskiego. Ma być przytulnie i kolorowo. Warto też pokusić się na nieoczywiste połączenia barw. Niech ciepłe barwy równoważą zimne nasycone kolory. I nie dotyczy to tylko ścian czy dodatków, lecz także mebli. W poszukiwaniu wyróżniającego się mebla wypoczynkowego warto zajrzeć do Black Red White – intensywnie żółty fotel lub sofa ożywią i ocieplą pomieszczenie, a pufa w odcieniu głębokiej czerwieni idealnie wpasuje się w obowiązujące trendy.

Dodatki w nowym wydaniu

Odpowiedni klimat w salonie budują przede wszystkim dodatki. Tegorocznym ulubieńcem projektantów stały się dekoracje w kolorach srebrnym, złotym i miedzianym. Tak naprawdę barwy te mogą zdobić wszystko: ramy obrazów i luster, stoliki do kawy czy donice. Błyszczące kolory powinna równoważyć prostota formy. Dzięki takiemu połączeniu dekoracje staną się nowoczesne.

Gdzie szukać modnych dodatków? W Salonach Agata znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz – od industrialnych miedzianych świeczników do luster o niebanalnych kształtach.

Akcentujące wzory

Na znaczeniu zyskują także duże wyraziste wzory. Kwiatowe desenie, zielone liście, figury geometryczne czy abstrakcja. Nie ważne, co wybierzesz. Istotne jest, by grafika stanowiła jedynie uzupełnienie całej aranżacji. Zbyt dużo wzorów i kolorów sprawi, że pokój wyda się przytłaczający, a spędzanie w nim czasu będzie męczyć. Decydując się na konkretny wzór, wybierz również konkretny element, który będzie ozdabiać. Może to być jedna ze ścian, obicie fotela czy kanapy lub dywan.

Wabi-sabi

Jeśli nie styl skandynawski, to może japońska estetyka? Wabi-sabi to odnajdywanie piękna w tym, co niedoskonałe. W aranżacji wnętrz znajdziemy tę zasadę pod postacią surowego, naturalnego drewna, starej ceramiki czy tkanin, takich jak len i płótno. Jednym z najciekawszych sposób na realizację wabi-sabi, którą Japończycy dopracowali do perfekcji, jest naprawa złotem. Zamiast wyrzucać stłuczone naczynia, ubytki wypełnia się złotem. Te niedoskonałości sprawiają, że naczynia są jeszcze piękniejsze.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj