Jaki pad wybrać do PC?

  • Jaki pad wybrać do PC?

Jaki pad do grania na PC?

Wybór padów do grania na PC jest bardzo duży i każdy z nas może zakupić urządzenie dopasowane do indywidualnych potrzeb oraz posiadanego budżetu. Jeżeli poszukujesz rozwiązania dla siebie, sprawdź na co warto zwrócić uwagę i zapoznaj się z naszą listą najbardziej polecanych padów, z którymi granie będzie czystą przyjemnością!

Pad do PC – co jest najważniejsze?

Każdy pad jest inny, jednak urządzenia te łączy kilka wspólnych cech, na które warto zwrócić uwagę. Co wyróżnia najlepsze pady, które można znaleźć w popularnych sklepach takich jak Redcoon czy Media Markt?

12 przycisków albo więcej. Im więcej przycisków posiada pad, tym lepiej dla Ciebie. Zyskujesz większe możliwości jeżeli chodzi o przypisywanie konkretnych ruchów do przycisków, co ma szczególne znaczenie w grach MMO.

Wysokiej jakości gałki analogowe. Krzyżak (D-pad) do melodia przeszłości, choć porządny pad również powinien go posiadać. Największe znaczenie powinny mieć jednak gałki analogowe, służące też za przyciski, którymi poruszanie musi bezproblemowe i precyzyjne.
Kształt. To, jaki kształt posiada pad, ma ogromny wpływ na komfort jego użytkowania. Odpowiednie profilowanie urządzenia da Ci możliwość cieszenia się grą nawet przez kilka-kilkanaście godzin.

Brak kabla. Bezprzewodowe pady, choć droższe od tych z kablem, są dzisiaj standardem i czynią granie o wiele bardziej komfortowym.
Bateria. A jeżeli pad jest bezprzewodowy, powinien działać jak najdłużej – zwróć na to uwagę, byś nie musiał ładować urządzenia co dwie godziny.

Jaki pad do PC?

Pad do Xbox One (ewentualnie starszy i tańszy model do Xboxa 360)
Pad do Xbox One jest najczęściej polecany przez graczy i to z kilku powodów. Pierwszym z nich jest pełna kompatybilność – zarówno z systemem Windows 10, jak również platformami do grania czy samymi grami. Pad ten stał się wręcz rozwiązaniem sugerowanym, a większość gier posługuje się jego klawiszologią i automatycznie dostosowuje poszczególne akcje do konkretnych przycisków. Banalne jest też jego podłączenie – wystarczy komputer z bluetooth.

Nie sposób nie wspomnieć też o budowie pada – zarówno ten do Xbox One, jak i 360 jest niezwykle wygodny i uważany przez większość graczy za najlepszy pod względem ergonomii. My szczególnie polecamy najnowsze dokonanie Microsoftu, czyli pad Xbox One Ellite.
Dualshock 4 (ewentualnie starszy i tańszy model Dualshock 3)

Pad do Playstation 4, który również ma wielu zwolenników i zapewnia maksymalną wygodę. Jest wytrzymały, funkcjonalny i ergonomiczny, ale jego konfiguracja z PC nie jest tak prosta – oprócz bluetooth, potrzebne jest ściągnięcie odpowiedniego programu, który pozwoli na połączenie pada z komputerem. Kiedy to już się uda, możliwa będzie bezproblemowa gra – tym bardziej, że o wsparcie dla Dualshocka zadbał Steam. Pamiętajmy jednak, że klawiszologia w większości gier będzie dostosowana do pada Xbox-owego, co może przysporzyć trochę kłopotów!

Inne pady

Warto też sprawdzić pady innych marek, a wśród nich: Razer, Logitech czy Tracer. Dobrym rozwiązaniem może być też Pro Controller do Nintendo Switch, który sprawdza się w komputerowym graniu nad wyraz dobrze!

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj