Akcesoria do butów

  • Akcesoria do butów

Obowiązkowe akcesoria do butów

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że akcesoriów do butów jest całkiem sporo. Które z nich warto zakupić, a na jakie nie warto wydawać pieniędzy? Jak odpowiednio dbać o swoje obuwie?

Prawidła i zapiętki

Prawidła muszą znaleźć się na wyposażeniu każdej osoby, która chce uniknąć powstania na butach mało estetycznych załamań. Dobrze sprawdzają się przede wszystkim w przypadku eleganckich półbutów i pantofli na wysokim obcasie. Po zdjęciu butów wkłada się w nie właśnie prawidła. Dzięki temu buty zachowują przez długi czas ładny kształt i nie powstają na nich kiepsko prezentujące się załamania. W sklepach spotkać się można również z prawidłami przeznaczonymi do kozaków posiadających wysokie cholewki. Są one o tyle istotne, że po zdjęciu tego typu butów ze stóp cholewka mocno się załamuje i to często w kilku miejscach. Tym samym kozaki szybko tracą swój elegancki wygląd.
Do kobiet skierowane są poza tym tzw, zapiętki. Wkleja się je w miejscu, w którym but znajduje się na styku z piętą. Dzięki zapiętkom buty nie obcierają skóry i dobrze się noszą. To świetne rozwiązanie wówczas, gdy nowe szpilki uwierają piętę i chodzenie w nich jest mało komfortowe.

Wkładki przeciwpotliwe i bezbarwny czyścik do obuwia

Wkładki przeciwpotliwe przeznaczone są dla tych osób, które na co dzień borykają się z problemem nadmiernego pocenia się stóp. Dzięki wkładce potliwość ulega ograniczeniu, a tym samym jest mniejsze ryzyko powstawania w czasie noszenia butów niemiłego zapachu. Warto przy tym pamiętać, że wkładki tego rodzaju mają uniwersalny rozmiar. Dlatego dopasować je można bez większego problemu do rozmiaru własnej stopy. Wystarczy mieć pod ręką nożyczki. Co więcej, akcesoria do butów takie jak wkładki itd.. wcale nie muszą być drogie. Wystarczy śledzić promocje np. w Spartoo czy na eobuwie.pl.
Oprócz tego zawsze przy sobie warto mieć czyścik bezbarwny, który może być umieszczony w niewielkich rozmiarów, podręcznym opakowaniu. Doskonale sprawdza się on wówczas, gdy buty wymagają czyszczenia, a jest się poza domem. Dzięki poręcznemu czyścikowi obuwie można szybko i bezproblemowo wyczyścić. Poza tym za sprawą opakowania czyścik nie wysycha i nadaje się do wielokrotnego użytku.

Pasta do butów

Nie można również zapomnieć o paście to butów. To w końcu podstawowe wyposażenie każdej osoby, która dba o swoje obuwie. W sklepach spotkać się można z różnego rodzaju pastami. Mogą mieć one różną formę czy występują w zróżnicowanej kolorystyce. Dlatego łatwo można dobrać pastę do danego rodzaju obuwia. Do pasty należy również dokupić szczoteczkę, bo przy jej pomocy jest ona nakładana na buty.
Każda osoba, która chce aby jej buty zawsze prezentowały się elegancko i estetycznie, powinna zadbać o zakup kilku podstawowych akcesoriów do obuwia. Zupełna podstawa w tym przypadku to oczywiście pasta do butów w wybranym kolorze i szczoteczka. Warto jednak również mieć pod ręką podręczny czyścik, wkładki przeciwpotliwe czy zapiętki.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj