Jaki koc wybrać?

  • Jaki koc wybrać?

Ciepły koc – ważny przedmiot w domu

W jesienne i zimowe wieczory nieodłącznym przyjacielem zmarzluchów jest koc. To przedmiot, który w ostatnim czasie stał się również bardzo modnym elementem wystroju domu. O tym. jakie koce wybierać i jak je przechowywać, w poniższym wpisie.

Koc – obowiązkowe wyposażenie każdego domu

Często kupujemy koc, niekoniecznie myśląc o jego przeznaczeniu czy też wszechstronności, która pozwala na jego różnorodne wykorzystanie. Uzupełniając domową bieliźniarkę warto jest rozpatrzyć posiadanie 3 wielkości koców: mały, średni i duży. Małe kocyki są szczególnie polecane, gdy w domu są dzieci. Średnie koce idealnie sprawdzą się do otulenia podczas np. wieczornego oglądania filmów. Jeśli chodzi o duże koce, tutaj ich zastosowanie jest znacznie szersze, ponieważ mogą pełnić wiele funkcji. Będą świetnym kompanem podczas popołudniowych drzemek. Grubsze materiały mogą zastąpić klasyczne kapy, latem zaś mogą zastąpić klasyczne kołdry. Jeśli poszukujesz ciekawych wzorów i różnych rozmiarów, duży wybór jest w sklepie internetowym Pod Pierzyną. Ciekawe wzornictwo idzie w parze z wysoką jakością, za niską cenę.

Z czego wybrać koc?

Wybór materiału na koc w dużej mierze definiuje to, jak będzie się z niego korzystać, a nawet to, jak będzie się on prezentować. Jednymi z najbardziej popularnych są koce wełniane. Jest tak, z uwagi na ich ciepło jakim się charakteryzują. Są one nieco cięższe, przez co dają miłe uczucie wtulenia. Niestety ich struktura jest nieco szorstka, dlatego nie są polecane osobom o delikatnej skórze, skłonnej do podrażnień.
Koce akrylowe są często traktowane jako substytut wełny. Dlatego osoby ceniące sobie jej właściwości, a zmagające się z uczuleniem na nią, a na pewno będą zadowolone z tej miłej alternatywy.
Polarowe koce są jednymi z najbardziej dostępnych w sklepach. To materiał, który idealnie nadaje się na koc, z uwagi na jego miłą strukturę oraz ciepło. Jest szczególnie polecany osobom, które zmagają się z alergiami na roztocza oraz na kurz. Niestety jego przepuszczalność powietrza jest bardzo niska. Z drugiej strony to dobry wybór, jeśli szukamy taniego rozwiązania.

Jak przechowywać koce?

Z uwagi na bogate wzornictwo oraz różnorodność w ich wykonaniu czy obszyciu, nowoczesne koce mogą stanowić ciekawy element dekoracyjny każdego mieszkania. Ich wyeksponowanie zależy od stylu w jakim wykończone jest pomieszczenie, ale również od efektu, jaki chce się osiągnąć.
Jeśli planujesz nadać np. sypialni ciepłego wydźwięku, rozłóż koc na fotelu lub łóżku, w sposób nie do końca dbały. Złożony w pół koc, a na wpół swobodnie zwisający, tworzy ciekawy, niezobowiązujący efekt. Bardziej poukładany styl możliwy jest do osiągnięcia poprzez zakup niezwykle popularnych stolików, wykonanych z drutu. Wkładając do ich wnętrza koc jest on jednocześnie widoczny, ale i chroniony przed osiadaniem np. kurzu. Takie stoliki z odkrywanym wiekiem mogą służyć również jako stolik kawowy przy fotelu. W atrakcyjnej cenie i licznych promocjach są one dostępne np. w Home&You.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj