Trwałość lakierów do paznokci

  • Trwałość lakierów do paznokci

Jak przedłużyć trwałość lakieru do paznokci?

Lakiery hybrydowe prawdziwie zrewolucjonizowały rynek kosmetyczny. Ich trwałość zazwyczaj sięga nawet dwóch tygodni. W porównaniu ze zwykłymi lakierami to naprawdę imponujący efekt. Są jednak sprawdzone metody, by przedłużyć trwałość tradycyjnego lakieru nawet o kilka dni.

Podstawa to wypielęgnowane paznokcie

Bardzo dużo zależy od samej płytki paznokcia. Oczywiście są takie osoby, których płytka w sposób naturalny przyjmuje lakier. Pozwala to na zachowanie trwałości nawet do tygodnia czasu, bez żadnych odprysków. Jeśli jednak nie możesz pochwalić się tak imponującymi wynikami, zastosuj kilka poniższych rad, a na pewno odczujesz różnicę.
Mocna płytka to taka, która nie będzie sprężynować, nawet przy imponującej długości. Dlatego tak ważne jest wzmocnienie paznokcia. Odżywki na utwardzenie, które pozbawione są toksycznych składników, to absolutna podstawa każdego manicure. Co jakiś czas zmieniaj marki, by płytka nie przyzwyczaiła się do stosowanych kosmetyków. Odżywkę nakładaj przed każdym malowaniem.
Zanim jednak to zrobisz, wcześniej należy odpowiednio zmatowić płytkę paznokcia. Służą to tego specjalne pilniczki, które w niewysokiej cenie można kupić np. na iperfumy.pl. Nie rób tego za mocno, by nie uszkodzić naturalnej struktury paznokcia. Ich odtłuszczenie pozwala na lepszą przyczepność lakieru. Na koniec nie zapomnij o wycięciu skórek. Dzięki temu uzyskasz piękny, pod względem wizualnym efekt.

Czy tanie lakiery są trwałe?

Gdy płytka będzie już zmatowiona, wiele zależy od techniki malowania. Okazuje się, że niedrogie lakiery, jak np. L’Oreal, również mogą cechować się wysoką trwałością, jeśli tylko zostaną odpowiednio nałożone. Zaczynaj od tylnego wału paznokcia i jednym ruchem doprowadź lakier do końca płytki. Jeden paznokieć powinien być pomalowany maksymalnie 3 ruchami. Więcej może powodować smugi, a lakier zacznie gęstnieć, co wpłynie na jego trwałość. Kolejne warstwy nakładaj jedna po drugiej. Dzięki temu struktura lakieru lepiej się zawiąże, a sam proces będzie również krótszy.
Podczas malowania paznokci wiele kobiet popełnia klasyczny błąd – nie pamiętają o pomalowaniu wolnego brzegu. W wyniku tego pomalowany lakier jest w pewien sposób cały czas otwarty i przez to bardziej narażony na odpryskiwanie. Oczywiście po jakimś czasie lakier na wolnym brzegu również zacznie odpryskiwać, jednak to właśnie ten proces zagwarantuje dłuższą jakość lakieru.

Jaki top do paznokci?

Kluczowym dla całego procesu malowania paznokci jest nałożenie tzw. top coat. To ostatnia, bezbarwna warstwa, która definiuje ostatecznie trwałość lakieru. W tej kwestii nie warto oszczędzać – najlepsze marki potrafią oferować produkty nawet po kilkadziesiąt złotych.
Wybieraj te produkty, które nakłada się na jeszcze mokry lakier. Tak samo jak we wcześniejszych warstwach, pozwoli to na zawiązanie całości. Dzięki temu ciężej będzie o odpryski, nawet podczas mechanicznych uszkodzeń. Tutaj również pamiętaj o zabezpieczeniu wolnego brzegu.
Stosując się do tych kilku prostych wskazówek, możesz cieszyć się trwałością nawet najtańszego lakieru, z efektem hybrydy.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj