Jak zarabiać na rękodziełach?

  • Jak zarabiać na rękodziełach?

Praca na etacie daje przede wszystkim stabilizację, z której ciężko zrezygnować. To taka namiastka spokoju, pewność, że każdego dziesiątego dnia miesiąca określona kwota pojawi się na koncie, a Ty nie będziesz martwić się o rachunki. Ale czy w życiu chodzi tylko o stabilizację? Czy może ważniejsze są samorealizacja i spełnienie? Jeżeli masz pasję, dlaczego nie uczynić z niej również dochodowego biznesu?

Z etatu na własną działalność

Nie ma co się oszukiwać – praca biurowa jest tym, o czym marzysz, gdy masz głowę pełną pomysłów, które tylko czekają na realizację. Jeśli wracając po ciężkim dniu monotonnej pracy odpoczywasz tworząc oryginalną biżuterię, dekoracje do domu lub rysując kolejne projektów ubrań zapewne nie raz przez myśl przeszło Ci, by rzucić etat i rozpocząć własną działalność. Co Cię powstrzymuje? Zapewne obawa, że się nie uda i stracisz to, co do tej pory udało Ci się osiągnąć. Pomyśl tylko – jeśli innym się udało, dlaczego Tobie miałoby nie wyjść?

Znajdź pomysł na siebie

Najważniejszą kwestą jest odnalezienie swojej niszy. Prawdą jest, że jeżeli chcesz coś robić i robisz to dobrze, znajdą się chętni, by to od Ciebie kupić. Rękodzieło ma to do siebie, że nie jest idealne fabrycznie, a swoją doskonałość osiąga właśnie przez pewne mankamenty. Przedmioty ręcznie robione mają w sobie „to coś”, co czyni je wyjątkowymi. Biżuteria z puzzli, torebki z klocków Lego, drewniane zegarki, zabawki z naturalnych materiałów… Rękodzieło może stać się dochodowym biznesem, jeśli tylko zaoferujesz coś, czego nie można dostać w standardowych sklepach. Rozejrzyj się wokół siebie, popytaj znajomych czego im brakuje i zacznij to robić!

Dobra organizacja

Rozwijając swój biznes oparty na produkcji własnych przedmiotów, przede wszystkim zastanów się, czy będzie to opłacalne. Zacznij więc od stworzenia szczegółowego biznesplanu, który pozwoli Ci dopracować start własnej marki. Musisz też pamiętać, że sprzedaż rękodzieła to nie tylko ta praca artystyczna, która sprawia Ci przyjemność, to także mnóstwo obowiązków przedsiębiorcy, na które składa się nie tylko księgowość, ale i sprawna obsługa klienta i terminowość.

Zacznij sprzedawać

Większość rękodzieła sprzedawana jest przez Internet. W sieci możesz znaleźć mnóstwo stron, które umożliwiają twórcom wystawianie swoich prac. Możesz zajrzeć np. na portal Pakamera, którego twórcy stworzyli miejsce dla projektantów chcących zaprezentować swoje dzieła. Na portalu można wystawiać produkty z różnych dziedzin – od elementów wyposażenia wnętrz, poprzez ubrania, aż po biżuterię. Innym miejscem, w którym można zacząć rozkręcać swój mały biznes jest DaWanda. To portal dobrze znany wszystkim miłośnikom rękodzieła – idealne miejsce dla twórców biżuterii, mebli, ubrań, zabawek.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj