Jak przygotować się do wiosennych porządków w ogrodzie?

  • Jak przygotować się do wiosennych porządków w ogrodzie?

Marzec to wymarzony miesiąc dla każdego ogrodnika. Każda osoba, która kocha pielić, przycinać, sadzić i pielęgnować rośliny, już cieszy się na myśl o pierwszych wizytach w sklepach ogrodniczych, a także pracach ogrodowych. Jeżeli zaczynacie swoją przygodę z ogrodowymi sprawami, to warto się wyposażyć w produkty, które pomogą w podstawowych czynnościach niezbędnych do codziennej pielęgnacji w ogrodzie. Wasze wiosenne porządki nie obejdą się bez wizyty w Zrabatowani, gdzie szybko i łatwo znajdziecie promocje na wiele produktów do ogrodu. Nie zapomnijcie zwłaszcza o przydatnym newsletterze, który regularnie będzie przypominał o kolejnych ofertach.

Jakie zadania czekają na każdego ogrodnika?

Ogród to duża odpowiedzialność, ale jednocześnie też spora przyjemność. Niezwykle ważne jest, żeby opieka nad nim odbywała się regularnie. Nie można zwłaszcza ominąć końcówki zimy, kiedy to w ramach podstawowych porządków trzeba dokładnie uprzątnąć ogród, pozbyć się zbędnych roślin, a także zaplanować nowe nasadzenia. Nie zapomnijcie o zakupie dodatkowych narzędzi do wykopywania, ścinania oraz porządkowania szaty roślinnej. Pomocny będzie zwłaszcza nasz portal rabatowy, gdzie znajdziecie kody promocyjne w kategorii Dom i Ogród. Oferujemy wiele zniżek na farby, sprzęt ogrodowy oraz urządzenia wypoczynkowe na taras.

Pierwsze przedwiosenne porządki

Porządki w ogrodzie w końcowym etapie zimy warto rozpocząć od uprzątnięcia całej powierzchni ze wszystkich niepotrzebnych rzeczy. Nie zapomnijcie także o badaniach gleby, które pomogą określić jej kondycję oraz stan zdrowotny. Pomoże to również w dobrze odpowiedniego gatunku roślin, który znacznie lepiej będzie się rozwijać w ogrodzie. Pierwszy etap porządków w ogrodzie wymaga zwłaszcza pozbycia się resztek liści, gałęzi oraz resztek zeszłorocznych owoców znajdujących się na krzewach i roślinach. Bardzo ważne jest też ściółkowanie podłoża oraz ochrona pozostawionych roślin przed rozwojem pasożytów — potrzebna będzie inwestycja w preparaty dostępne w każdym dobrym sklepie ogrodniczym. W Zrabatowani można znaleźć wiele atrakcyjnych zniżek, które pozwolą na znacznie tańsze zakupy do ogrodu.

Sadzenie nowej roślinności

Przejście do etapu sadzenia wymaga uporządkowania przestrzeni roślinnej. Przed zabraniem się do wycinania, przesadzania i innych czynności warto najpierw rozejrzeć się po ogrodzie. W zależności od stosowanych metod można sobie zwizualizować przyszły wygląd ogrodu, a nawet dokładnie wszystko rozrysować. Rośliny trzeba tak posadzić, żeby wzajemnie nie blokowały swoich potrzeb, a nawet nie przyduszały słabszych gatunków. Rośliny cieniolubne można sadzić pod krzakami i w miejscach z dużą ilością cienia. Sadzonki wymagające dużej ilości słońca potrzebują większej przestrzeni. Trzeba się też starać pilnować terminów sadzenia — zbyt późno lub wcześnie posadzona roślina nie wyrośnie, tak jak tego oczekiwaliśmy. Dlatego też praca w ogrodzie wymaga wcześniejszego planowania oraz dobrego wyczucia przestrzeni ogrodowej.

Miejsce na zioła w ogrodzie

Kto nie marzy o ziołach i przyprawach własnej produkcji?. Wiosenne porządki w ogrodzie to dobra okazja do wyznaczenia odpowiedniego miejsca dla ziół ogrodowych. Nie zapominajcie, że część gatunków, jak np. mięta bardzo intensywnie rośnie. Dlatego też warto wyznaczyć specjalną przestrzeń na zioła, gdzie nie będą one niepokoić innych gatunków roślinnych. Nie bez znaczenia jest też bliskość do kuchni, która pozwoli każdorazowo wybrać się do ogródka i zerwać odrobinę oregano do sosu pomidorowego lub charakterystycznego lubczyku na rosół. Być może akurat na naszej stronie znajdzie się atrakcyjna oferta na malowane doniczki lub rabat do Waszego ulubionego sklepu ogrodniczego.

Z ogrodu prosto na stół

Posiadacze dużej przestrzeni ogrodowej z pewnością skuszą się nawet na opcję małego warzywnika. Jeżeli wyznaczyliście już miejsce na miętę, oregano, tymianek, lubczyk oraz inne zioła, to czemu nie pomyśleć o małej pomidorowej grządce, tyczce z fasolką szparagową lub innych pysznych warzywach? Wiele sklepów typu dom i ogród, które współpracują z naszym serwisem, oferuje dobrej klasy nasiona z warzywami, narzędzia do uprawy warzywnika oraz środki odstraszające szkodniki i owady. Jeżeli skorzystacie z naszego serwisu Zrabatowani, to Wasze zakupy w sklepie ogrodowym będą jeszcze korzystniejsze. Przygotowania do większych zakupów ułatwi zwłaszcza nasza opcja newslettera, która pozwala śledzić konkretne kategorie, usługi oraz sklepy.

W co powinien zaopatrzyć się każdy ogrodnik?

Praca w ogrodzie będzie od Was wymagała sporej ilości siły oraz użycia rąk. Wiosenne porządki wiążą się nie tylko z dobrym rozplanowaniem prac, ale również odpowiednimi narzędziami do przycinania, kopania, użyźniania, pielenia i innych czynności typowych dla ogrodu. Najlepsze narzędzia ogrodnicze można znaleźć w dobrych sklepach ogrodniczych, a nasz serwis pomoże Ci kupić je w jeszcze lepszych cenach. Nasiona, sadzonki, łopaty, grabie, nożyce, rękawiczki, tyczki, kosiarka, urządzenie do pielenia oraz wiele innych — może być to spory wydatek. Dlatego też warto wcześniej skorzystać z jednego z wielu kodów promocyjnych — zwłaszcza w kategorii rabatowej dom i ogród. Już nie musicie szukać każdego rabatu z osobna. Teraz znajdziecie je w jednym miejscu!

Kwestia nawożenia gleby

Jedną z kluczowych prac w ogrodzie będzie przygotowanie gleby do kolejnego rozrostu roślin. Kiedy już pozbędziecie się niepotrzebnych roślin oraz zaplanujecie układ nowych grządek, to przyszedł czas skupić się na glebie. Będzie ona potrzebowała odpowiedniego użyźnienia, które zapewni zasadzonym przez Was roślinom odpowiednią dawkę witamin oraz mikroelementów. Nie obejdzie się bez zakupu nawozu. Można też stworzyć własny z odpadków spożywczych produkowanych w domu. Ta druga opcja będzie wymagała od Was wyznaczenia odpowiedniego miejsca na składowanie kompostownika oraz zakup niezbędnych urządzeń — obie opcje są dostępne w każdym sklepie ogrodniczym.

Regularna pielęgnacja trawników

Ładna i zielona trawa nie rośnie sama z siebie. Wymaga ona odpowiedniej opieki i użyciu odpowiednich narzędzi ogrodowych. Pierwsze wiosenne porządki w ogrodzie będą też wymagać dokładnego zgrabiania trawy. Dzięki temu pozbędziecie się obumarłych resztek liści, roślin oraz gałęzi, które negatywnie wpływają na rozrost trawnika. Świetną inwestycją może być wertykulator. Nie można też zapomnieć o posianiu nowej trawy w miejscach, gdzie jej nie ma, a także nawożeniu gleby, na której rośnie trawnik.

Zakupy do własnego ogrodu ze Zrabatowani

Wasze porządki w ogrodzie będą wymagać odpowiedniego planowania, a także zakupu niezbędnych sadzonek, narzędzi oraz nawozów. Przed pierwszą wizytą w sklepie ogrodniczym warto zajrzeć do naszego serwisu rabatowego. Specjalizujemy się w zbieraniu promocji od sklepów stacjonarnych, internetowych oraz różnego typu usług np. rezerwacji hotelowych. Dzięki Zrabatowani możecie wszystko to znaleźć w jednym miejscu, a potem spokojnie udać się na tańsze zakupy do Waszego ulubionego sklepu.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj