Jak zapakować prezent na walentynki — oryginalne pomysły

 • Jak zapakować prezent na walentynki — oryginalne pomysły

Walentynki to jedno z najważniejszych świąt dla zakochanych, dlatego warto zadbać nie tylko o prezent, ale także o to, by wyjątkowo go zapakować. Połową sukcesu idealnego prezentu jest sposób jego opakowania. Niezależnie od tego, czy jest to drobiazg, czy coś większego, opakowanie może dodawać dodatkowego uroku i podkreślać wagę gestu. W naszym wpisie zaprezentujemy kilka oryginalnych pomysłów na zapakowanie prezentu walentynkowego.

Jak zapakować prezent na walentynki

Istnieje wiele marek, które w swojej ofercie mają możliwość zapakowania danego produktu jako prezent. Wybierając takie rozwiązanie, możemy mieć pewność, że prezent będzie zapakowany idealnie. Natomiast czasem warto jednak spróbować zapakować go własnoręcznie. Podjęty trud z pewnością zostanie doceniony przez partnera lub partnerkę, bo to pokaże, jak bardzo Ci zależy na swojej połówce. Zatem do dzieła! Zaopatrz się w niezbędne elementy takie jak: 

 • Papier ozdobny i wstążki: Klasyczne zapakowanie prezentu w papier ozdobny i wstążki to prosty i elegancki sposób na udekorowanie prezentu. Można wybrać papier w czerwonym lub różowym kolorze, a do tego dołączyć serduszkową wstążkę i karteczkę z życzeniami.
 • Papierowe rolki: Ta oryginalna metoda zapakowania polega na zrolowaniu prezentu w papier i związaniu końcówek wstążką lub sznurkiem. Można również dodatkowo ozdobić rolkę dodatkowymi elementami, takimi jak kwiaty, serduszka lub inne dekoracje.
 • Papierowe torebki: Papierowe torebki to idealne opakowanie dla mniejszych prezentów, takich jak biżuteria czy czekoladki. Można je ozdobić serduszkowym motywem lub napisem „Happy Valentine’s Day”.
 • Kolaż: Kolaż zdjęć lub ilustracji to ciekawy sposób na zapakowanie prezentu na Walentynki. Można wydrukować wybrane zdjęcia i ułożyć je na papierze, a następnie zwinąć i związać wstążką. Taki prezent z pewnością będzie wyglądał wyjątkowo.
 • Szkatułki i pudełka: Jeśli chodzi o prezenty, które trzeba schować, szkatułki i pudełka są idealne. Można je ozdobić serduszkami, kwiatami lub innymi motywami związanymi z Walentynkami

Wybierz idealną niespodziankę na AliExpress i skorzystaj z naszych walentynkowych rabatów. Później wystarczy już tylko zapakować prezent. A jeśli planujesz ofiarować swojej drugiej połówce coś do domu, wybierz ofertę od home and you.

Pamiętaj jednak o tym, że duże i niewymiarowe formaty o wiele trudniej zapakować. 

Oryginalne pomysły na pakowanie prezentów

Jeśli chcesz jeszcze bardziej zaimponować swojej połówce możesz postawić na jeszcze bardziej wyszukane pomysły. Oto kilka propozycji: 

 • Można wykorzystać papier do pakowania w niestandardowy sposób, np. zawiązać go w knot, zrobić z niego rolkę lub złożyć w origami.
 • Zastosować zaskakujące opakowanie, np. stare skrzynki po winie, metalowe pudełka, kosze wiklinowe.
 • Umieścić prezent w balloon box, czyli pudełku, które po rozpakowaniu uwolni balony.
 • Zrobić personalizowane opakowanie, np. wydrukować zdjęcie na papierze do pakowania lub namalować własnoręcznie.
 • Włożyć prezent do słoika lub butelki i ozdobić go np. wstążką i etykietką.
 • Zrobić DIY pudełko z kartonu i ozdobić je np. farbami, naklejkami, papierem scrapbookingowym.

Gotowe! Teraz możesz wręczyć ukochanej osobie swój własnoręcznie zapakowany prezent. Taki gest z pewnością wywoła uśmiech na jej twarzy. Dobrych Walentynek!

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj