Lampy solarne!

  • Lampy solarne!

Lampy solarne do ogrodu, czyli estetyka i oszczędność

Jeżeli posiadasz własny ogród, z pewnością zależy Ci na tym, aby wyglądał pięknie. Nie zapomnij więc o odpowiednim oświetleniu, które nie tylko jest bardzo przydatne, szczególnie po zmroku, ale również umożliwia upiększenie ogrodu, a także podkreślenie piękna zasadzonych w nim kwiatów czy innych roślin. Szczególnie polecane są tutaj lampy solarne do ogrodu, które poza korzyściami typowo praktycznymi i estetycznymi, mają jeszcze jedną zaletę – pozwalają zmniejszyć zużycie prądu.

Jak działają lampy solarne?

Zasada działania lamp solarnych jest bardzo prosta – zastosowany w nich mechanizm, pozwala na zamianę energii promieniowania słonecznego w energię elektryczną. Oznacza to, że lampa taka nie posiada żadnego okablowania i nie trzeba podłączać jej do prądu – wystarczy znaleźć dla niej miejsce w ogrodzie i… poczekać do zmroku, by przekonać się, jak pięknie rozświetli obszar, na którym się znajdzie. Aby było to możliwe, każda lampa solarna wyposażona jest w specjalny akumulator, który magazynuje energię słoneczną, by korzystać z niej po zachodzie słońca.
Jest to rozwiązanie niezwykle wygodne i doskonale nadające się do ogrodu czy na posesję, gdzie nie ma możliwości podłączenia lamp do prądu, np. ze względu na duży obszar przydomowych terenów albo sporej liczby potrzebnych lamp.

Dlaczego warto na nie postawić?

Lampy solarne to rozwiązania niezwykle popularne, co wynika przede wszystkim z:

  • łatwości oraz wygodny ich użytkowania,
  • możliwości ograniczenia zużycia energii elektrycznej, a co za tym idzie – zmniejszenia rachunków za prąd,
  • wysokiej estetyki, która pozwoli Ci jeszcze bardziej zadbać o piękno swojego ogrodu,
  • ogromnej różnorodności lamp solarnych, które mogą mieć klasyczny albo nowoczesny wygląd – sprawdź ofertę sklepu Jysk, aby się o tym przekonać!

Na co zwracać uwagę przy zakupie lamp ogrodowych?

Podstawowy podział lamp solarnych to ten, na najazdowe, stojące oraz wiszące. Te pierwsze będą idealne do oświetlania ważnych miejsc w ogrodzie czy na posesji – np. ścieżek, wjazdu do garażu czy tarasu. Modele stojące będą pełnić funkcję estetyczną, ponieważ możesz postawić na wiele rozmaitych modeli, w tym również ozdobnych, o bardzo oryginalnych kształtach. Lampy solarne wiszące, które znajdziesz m.in. w sklepie Lampy.pl, będą z kolei doskonałe do altany czy nad drzwi wejściowe do domu.
Warto również zwrócić uwagę na najnowocześniejszy model lamp solarnych, które posiadają czujnik ruchu i włączają się dopiero wtedy, gdy ktoś się do nich zbliża. Pozwala to oszczędzać ich energię i zyskać rozwiązanie, które sprawdzi się np. podczas wieczornych powrotów do domu – również samochodem.

Pamiętaj o tym, by właściwie używać lampy solarne!

Chociaż lampy solarne są urządzeniami bardzo odpornymi na czynniki zewnętrzne i żywotnymi, warto wiedzieć jak o nie zadbać. A nie jest to trudne – wystarczy od czasu do czasu przetrzeć je ścierką, bo tylko czysta lampa będzie z największą mocą magazynowała światło słoneczne, a także stawiać je w miejscach dobrze nasłonecznionych. W przeciwnym razie ich efektywność może nie być tak wysoka, jak byśmy chcieli.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj