Jak jeść zdrowo i bez tłuszczu? Sprawdzamy urządzenia do gotowania na parze.

  • Gotowanie na parze

Gotowanie na parze jest znane miłośnikom zdrowego odżywiania już od wielu lat. Jednak w ostatnim czasie sprzęty tego typu bardzo się rozwinęły, dając nowe możliwości przygotowywania pysznych dań. Oto nasz przegląd urządzeń do gotowania na parze.

Na czym polega gotowanie na parze?

Gotowanie na parze, jak sama nazwa sugeruje, jest sposobem przyrządzania szerokiej gamy produktów poprzez wykorzystanie gorącej pary. Niekwestionowaną zaletą takiego sposobu gotowania jest fakt, iż nie jest do niego wykorzystywany tłuszcz, a co więcej jest on wytapiany całkowicie z dań, które go posiadają. Ponadto nie wymaga on zarówno dużego zaangażowania ze strony osoby gotującej, jak również bardzo skomplikowanego sprzętu, chociaż w tym aspekcie producenci zapewniają coraz to nowe rozwiązania technologiczne.

Przygotowana w ten sposób żywność cechuje to co najlepsze, a więc pozostawione są wszystkie cenne wartości odżywcze, witamin i minerały, a dodatkowo cieszyć się można prawdziwym smakiem produktów. Dlatego tak chętnie z gotowania na parze korzystają osoby będące na diecie. By podkreślić wysoką wartość odżywczą potraw na parze, warto jest sięgać po produkty, które dostępne są w sklepie internetowym Super Żywność.

Wybieramy urządzenia do gotowania na parze

W kwestii wyboru najlepszego sprzętu do gotowania na parze, możliwości jest naprawdę dużo. Zaczynając od mniej zaawansowanych urządzeń, jak specjalne nakładki na garnki. Wystarczy zagotować garnek z wodą, a następnie ułożyć na nim produkty spożywcze. Nakładki tego typu dostosowane są do różnych rozmiarów naczyń. Istnieje również opcja wyboru garnka parowego, który posiada nieco większą objętość, pozwalając przygotowywać większe ilości jedzenia. Duży wybór tego typu sprzętu znajduje się w sklepie myKitchen. Pamiętaj, że kupując poprzez portal Zrabatowani.pl możesz liczyć na dodatkowe promocje oraz zwrot gotówki w postaci cashback.

Nie brakuje sprzętów, które mają bardziej zaawansowane opcje. Warto wybierać takie, które pozwalają na gotowanie kilku potraw naraz, poprzez system oddzielnych pojemników. W ten sposób przygotowywać można mięso i warzywa w jednym czasie. Niektóre modele posiadają dodatkowo opcje gotowania ryżu i kasz, jak również podgrzewania zupy.

Najlepiej jest wybierać takie modele, które pozwalają na ustawienie właściwego czasu gotowania, w zależności od rodzaju przygotowywanego jedzenia. W ten sposób ma się pewność, że jedzenie jest zawsze odpowiednio wygotowane.

Nowoczesne parowary mają dodatkowe funkcje, jak np. pojemnik na zioła, dzięki któremu potrawy są aromatyczne. Ponadto posiadają opcję podtrzymywania ciepła – po skończonym gotowaniu parowar przez określony czas ogrzewa potrawy. Istotna jest również możliwość dolewania wody podczas gotowania, bez konieczności wyłączania sprzętu.

Warto jest zaopatrzyć się w model, który posiada możliwość autoczyszczenia, dzięki czemu sprzęt będzie zawsze zadbany dając smaczne i zdrowe jedzenie.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj