Czym różnią się dermokosmetyki od kosmetyków naturalnych?

  • Jakie kosmetyki wybrać

Sposób pielęgnacji ciała w bardzo dużym stopniu wpływa na jego kondycję oraz wygląd. Dlatego coraz większa liczba klientów sięga po kosmetyki, które są bardziej naturalne, oparte na delikatnych, acz skutecznych składnikach. Odpowiadamy zatem na często zadawane pytanie – czym różnią się dermokosmetyki od kosmetyków naturalnych?

Charakterystyka dermokosmetyków

Jeszcze do niedawna kosmetyki do domowego użytku dostępne były jedynie w sklepach drogeryjnych. Od kilku lat można jednak nabyć kosmetyki do pielęgnacji całego ciała, które stanowią połączenie tradycyjnych kosmetyków z lekami. Są one określane mianem kosmetyków aptecznych, ponieważ można je jedynie nabyć w aptekach.

Opracowanie składu takich kosmetyków jest skomplikowanym i zaawansowanym procesem, w którym udział biorą zarówno kosmetolodzy, jak i dermatolodzy. Wynika to z faktu, iż dermokosmetyki oprócz właściwości pielęgnacyjnych, przede wszystkim wykazują działanie lecznicze. W niektórych przypadkach mogą łagodzić stany zapalne, niwelować podrażnienia, czy zapobiegać występowaniu trudności skórnych w przyszłości. Ponadto ich skład jest o wiele łagodniejszy od kosmetyków tradycyjnych, dlatego są one szczególnie polecane osobom, którym nieobce są podrażnienia czy reakcje alergiczne, po zastosowaniu tego typu preparatów. Dermokosmetyki pozbawione są barwników czy elementów zapachowych.

Są one często stosowane jako tańszy odpowiednik zabiegów kosmetycznych, dlatego sięgając po tego typu produkty warto jest mieć pewność, że korzysta się z produktów z wyższej półki, jak marka Arkana. Dodatkowo kupując poprzez Zrabatowani.pl możesz liczyć na aż 5% zwrot wydanej na zakupy gotówki.

Kosmetyki naturalne, czyli jakie?

Mianem kosmetyków naturalnych określamy te produkty, które w swoim składzie posiadają produkty pochodzenia roślinnego lub mineralnego. Często określane są również jako kosmetyki ekologiczne. Nie posiadają one dodatków chemicznych, a ich produkcja wymaga przestrzegania o wiele bardziej restrykcyjnych niż tradycyjne odpowiedniki norm – m.in. sama produkcja roślin jakie są wykorzystywane do ich produkcji musi się odbywać jedynie na ekologicznych plantacjach. Z uwagi na ten fakt są to często produkty o krótkiej dacie przydatności.

Ich działanie może być różne w zależności od zawartych w produkcie składników. Mogą one zarówno pielęgnować, jak i oczyszczać czy nawilżać. Warto jednak mieć na uwadze, że nie dają one spektakularnych efektów w krótkim czasie. Ich działanie opiera się głównie na pobudzeniu naturalnych procesów. Ponadto warto przed zastosowaniem takiego produktu upewnić się, że nie pojawiają się reakcje alergiczne.

Warto jest sięgać po tego typu produkty, ponieważ stanowią one bardzo dobrą alternatywę do tradycyjnych kosmetyków oraz ich produkcja, jak i one same są przyjazne dla środowiska.

Kosmetyki tego typu dostępne są różnym przedziale cenowym. Godna uwagi jest marka Kiehl’s, która posiada bardzo duży wybór produktów oraz wieloletnie doświadczenie.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj