Gry planszowe dla dorosłych

  • Gry na lato

Gry planszowe znane były już w starożytności, dziś powróciły do łask i od paru lat przeżywają swój prawdziwy rozkwit. Integrują, uczą, pobudzają wyobraźnię, a przede wszystkim dostarczają wspaniałej rozrywki. Mamy dla Was kilka propozycji na wakacje, imprezę oraz na wieczory dla dwojga.

Gry planszowe na wyjazd

Okres urlopowy trwa w najlepsze, dlatego wybraliśmy dla Was trzy gry planszowe, które sprawdzą się idealnie na wyjeździe. Pierwsza z nich to „Czarne Historie” – 50 zagadek kryminalnych dla dorosłych. Tajemnice, które należy rozwikłać, są wciągające, trzymające w napięciu, a niekiedy bardzo makabryczne. Dodatkowo uczestnicy mogą zadawać jedynie takie pytania, na które da się odpowiedzieć „Tak” lub „Nie”. Karty z czarnymi historiami można zabrać w każdą podróż. Minimalna liczba osób do przeprowadzenia rozgrywki to dwie.

Kolejną planszówką dla dorosłych, którą warto zabrać na wakacje, są „Tajniacy bez cenzury”. Gra obfituje w aluzje i wieloznaczności, dlatego przeznaczona jest dla graczy powyżej 18 roku życia. Najlepiej bawić się w cztery osoby, które czują się dobrze w swoim towarzystwie. Polega ona na tym, że dwóch szefów wywiadu musi jak najszybciej nawiązać kontakt ze swoimi agentami – mogą używać w tym celu jedynie skojarzeń. Proste zasady i rozgrywka trwająca 15 – 20 min.

Ciekawą propozycją na wyjazd dla imprezowiczów jest zespołowa gra „Założysz się?” w wersji podróżnej. Pełna zwrotów akcji i emocjonujących wyzwań. Zawodnicy wykonują różnorodne zadania umysłowe i zręcznościowe, a pozostałe osoby obstawiają czy im się to uda. Można w nią grać w dwie, trzy lub cztery osoby.

Wszystkie wymienione gry planszowe dostępne są w Empiku lub na Allegro. Warto zdobyć kody rabatowe i skorzystać z proponowanej zniżki.

Gry planszowe dla dwojga

Jeśli szukacie niebanalnego pomysłu na randkę lub macie ochotę na emocjonującą rozgrywkę we dwoje, to świetnie – wybraliśmy dla Was gry planszowe idealne dla par.

Tym, którzy lubią fabularne planszówki, na pewno spodoba się gra Mr. Jack. Akcja rozgrywki toczy się w Londynie w roku 1888. Jeden z zawodników wciela się w rolę agenta śledczego ze Scotland Yardu i ma za zadanie złapać groźnego przestępcę Jacka, którego reprezentuje drugi z graczy. Wciągający kryminał w sam raz na długie letnie wieczory.

Gra „Ego Love” jest popularną towarzyską grą planszową, jednak z powodzeniem mogą w nią grać dwie osoby. Pytania krążą wokół tematu miłości – opinii, preferencji, zainteresowań i doświadczeń miłosnych. Jeden z uczestników odczytuje pytania z karty i zaznacza swoją odpowiedź, drugi musi ją odgadnąć. Jednym z pytań jest na przykład – „Co myślisz o pracy w jednym miejscu z partnerem/partnerką?” To doskonała okazja, by jeszcze lepiej się poznać.

Sprawdzicie aktualne promocje i zamówcie gry „Mr. Jack” oraz „Ego Love” już dziś. Są dostępne w ofercie księgarni Znak.

Gry planszowe na imprezę

Zupełnie inną kategorią są gry planszowe na imprezę – pełne emocji, śmiechu i dobrej zabawy. To główny punkt wieczoru na wielu domówkach. Oparte są na relacjach międzyludzkich i pomagają przełamać pierwsze lody. Ponadto charakteryzują się prostymi zasadami i krótką rozgrywką. Mamy dla Was dwie szalone propozycje.

Jedną z nich jest gra „Palce w pralce”. Już sam tytuł wywołuje uśmiech na twarzy. Szalona zabawa rozgrywa się w rytm piosenki „We will rock you”. Gracze muszą śledzić i pokazywać gesty znajdujące się na wylosowanych kartach. Można grać w grupach od czterech do dwunastu osób.

Równie zabawną grą jest „Uga Buga”. Gracze przenoszą się do czasów pierwotnych i naśladują różnorodne odgłosy. Jeśli ktoś się pomyli, zbiera wszystkie karty ze stołu. Wygra ten, kto poprawnie powtórzy wszystkie odgłosy i będzie miał najmniej kart na koniec tury. Minimalna liczba graczy do przeprowadzenia rozgrywki to trzy osoby.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj