Jak farbować włosy, by ich nie zniszczyć?

  • Jak farbować włosy, by ich nie zniszczyć?

Farbowanie włosów jest jednym z podstawowych zabiegów, jakie są wykonywane w niemal wszystkich salonach fryzjerskich na świecie. Jednak wiele kobiet (coraz częściej i mężczyzn) decyduje się na farbowanie w domowym zaciszu. Oto kilka przydatnych informacji, które warto sobie przyswoić przed wykonaniem farbowania.

Jak przygotować się do farbowania włosów?

Podstawą dobrze zafarbowanych włosów jest zaplanowanie efektu, jaki chce się osiągnąć.  Niezdecydowanie w tym temacie może skończyć się niezadowalającym wyglądem i kiepską kondycją Twoich włosów. Takie przygotowanie jest szczególnie ważne, jeśli planujemy przejść z koloru jasnego do ciemnego. To o wiele bardziej zaawansowany zabieg, który, jeśli nie zostanie odpowiednio przeprowadzony, może się w najbardziej ekstremalnym przypadku skończyć utratą wszystkich włosów.

Do dobrego zafarbowania włosów konieczna jest chociaż minimalna wiedza w zakresie zmiany koloru włosów. Lepiej nie wykonywać tego zabiegu w domowym zaciszu, szczególnie jeśli nie posiada się wprawy w tym temacie. Należy również pamiętać, że przed koloryzacją konieczne jest szczególne zadbanie o dobrą kondycję włosów. Używanie masek i odżywek to podstawa każdej koloryzacji. I bardziej zniszczone są włosy, tym gorzej będzie się prezentował kolor. Ponadto farbowanie włosów o zniszczonej strukturze tylko je osłabi i wysuszy lub przyczyni się do ich „kruszenia”.

Jak farbować włosy w domu?

Farbowanie w domowym zaciszu jest zdecydowanie tańszą opcją, dlatego wiele kobiet decyduje się na taką zmianę wyglądu, zamiast zasięgać opinii specjalisty. Dobrze jest jednak swoją pierwszą koloryzację wykonać w salonie fryzjerskim. Przede wszystkim ze względu na fakt, iż w dobrym salonie zostanie użyta baza, która pełni rolę ochrony przed zniszczeniem. Rzadko kiedy można takie zakupić w drogeriach. Dlatego jeśli już decydujemy się na dostępne w sklepach marki, lepiej jest sięgać po te z wyższej półki. Tego typu produkty znajdziesz w popularnych drogeriach – na przykład w Drogeriach Natura. Tańsze odpowiedniki mogą okazać się nieskuteczne (np. dadzą inny kolor) lub szkodliwe dla włosów. Ciekawym rozwiązaniem dla kobiet farbujących włosy są spraye maskujące odrosty. Tego typu produkty dostępne są w Douglas.

Złotą zasadą jest również to, iż paradoksalnie im rzadziej się farbuje włosy, tym lepiej. Dlatego farbowanie ich po całej długości zalecane jest jedynie wtedy, gdy mowa o diametralnej zmianie koloru. Gdy włosy są już zafarbowane, zaleca się jedynie poprawę odrostu. Każde jedno farbowanie może w dużym stopniu osłabić włos, dlatego co najmniej dwumiesięczna przerwa to dobry odstęp czasu.

Istotny jest dobór koloru farby do odcienia swoich naturalnych włosów. Dobrze jest dokładnie przeanalizować jak dana farba wychodzi na konkretnych włosach. W tym zakresie niestety nietrudno o pomyłkę i zaliczenie nieplanowanej wpadki. Znalezienie farby idealnej jest niemal niemożliwe, jednak poczytanie opinii i rzetelne przeanalizowanie palety kolorystycznej to zdecydowanie krok do sukcesu.02

Podsumowanie

Farbowanie, a nawet zdecydowanie się na takie wariacje jak ombre czy pasemka do wykonania w domowym zaciszu jest możliwe. Z jednej strony wprawa czyni mistrza, jednak nie warto jest z koloryzacją przesadzać. Po bardziej zaawansowane zmiany koloru i zabiegi najlepiej jest się wybrać do specjalisty.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj