Android czy iPhone – jaki telefon wybrać?

  • Android czy iPhone – jaki telefon wybrać?

Nowoczesne telefony komórkowe, które pod wieloma względami przypominają wielozadaniowe komputery, nie są dzisiaj niczym dziwnym. Ludziom zależy na posiadaniu takich urządzeń, które zapewniają wiele możliwości. W nowoczesnych smartfonach i telefonach komórkowych za funkcjonalność odpowiadają przede wszystkim ich systemy operacyjne. Sporo urządzeń jest wyposażonych w system Android, ale popularne są również telefony iPhone wyposażone w system operacyjny iOS. Od wielu lat użytkowników nurtuje pytanie, który z tych systemów jest lepszy. Odpowiedź jest trudna, ponieważ każdy z nich posiada swoje wady i zalety odróżniające go od konkurencyjnych systemów.

Mocne strony Androida

Podstawą jest tutaj cena. W ofercie sklepu Media Expert znajdziemy liczne urządzenia z systemem Android. Mają one generalnie niższe ceny w porównaniu z urządzeniami Apple wyposażonymi w system iOS. Oczywiście w przypadku Androida oferowane są nie tylko wersje budżetowe urządzeń, ale również są smartfony zbliżone pod względem ceny i atrakcyjności do urządzeń iPhone.

Innym atutem telefonów z Androidem jest fakt, że o wiele szybciej pojawiają się w nich nowości technologiczne, na które zazwyczaj odpowiada Apple, jednak firma ta sama z siebie nie wyznacza nowych trendów. Jeśli więc komuś zależy na ciekawych, zupełnie nowych funkcjach to osoba taka powinna sięgnąć po urządzenie z Androidem.

System Android posiada sporo opcji personalizacji różnych funkcji oraz ogólnego wyglądu systemu, więc użytkownik może je zmienić jeśli mu się nie spodobają, podczas gdy w telefonach iPhone trzeba przyzwyczaić się do tego co oferuje nam system. Innym ważnym atutem jest mnogość aplikacji dostępnych właśnie pod Androida.

Atuty systemu iOS

W sklepach Apple można znaleźć wiele urządzeń typu iPhone, które posiadają zamknięty system iOS kontrolowany przez Apple. Ogromnym atutem tego systemu są jego zabezpieczenia, które w porównaniu z Androidem są po prostu lepsze. Produkty Apple znajdziemy nie tylko w sklepach firmowych, ale również w atrakcyjnych cenach kupimy je w popularnych sklepach z elektroniką, na przykład w Neonet.

Bardzo istotną zaletą są aktualizacje wykonywane w sposób precyzyjny i punktualny. Każda aktualizacja pojawia się natychmiast na telefonach użytkowników po wprowadzeniu jej na rynek przez firmę. Z aktualizacji mogą cieszyć się nawet posiadacze starszych, kilkuletnich urządzeń.
W Androidzie dostępne są lepsze aplikacje ogólne, jednak iOS oferuje bardzo dobre aplikacje dedykowane konkretnym grupom odbiorców. Ich znalezienie i instalacja to sprawa bezproblemowa, która zajmuje bardzo mało czasu. System Apple dobrze chroni telefon przed aplikacjami śmieciowymi, a także zapewnia lepsze wsparcie techniczne.

Ostateczna decyzja

 Jak widać, oba systemy posiadają swoje wady i zalety. Wybór konkretnego produktu powinien więc być uzależniony od indywidualnych wymagań i priorytetów użytkownika.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj