Gry towarzyskie, które ożywią każdą imprezę

  • Gry towarzyskie, które ożywią każdą imprezę

Wspólne spędzanie czasu na imprezie nie musi ograniczać się do napojów wyskokowych oraz wspólnego oglądania YouTube. To przede wszystkim okazja do ruszenia głową lub ciałem. Przedstawiamy nasze propozycje na idealne na imprezę gry towarzyskie.

Coś do pogłówkowania

Warto jest wybierać gry, które wymagają od graczy czegoś więcej niż „urodzenia w czepku”. Oczywiście te, polegające na całkowitym przypadku są ciekawe, jednak o wiele większym wyzwaniem będą te, gdzie konieczna jest inwencja gracza. A jak wiadomo, im bardziej trzeba się postarać i im wyższy stopień rywalizacji – tym ciekawiej.

Jedną z najbardziej ostatnio popularnych gier z tej kategorii jest Taboo. To gra, która łączy w sobie wiele różnych cech. Przede wszystkim trzeba wykazać się kreatywnością, bowiem polega na przekazywaniu pojęć lub zagadnień, bez używania najbardziej oczywistych dla nich słów. Ponadto liczy się refleks, ponieważ wszystko mierzone jest niewielką klepsydrą. A czas w takiej sytuacji potrafi lecieć naprawdę szybko! To świetna zabawa dla wszystkich, którzy mogą poszczycić się zarówno dużą wyobraźnią, jak i dozą sprytu. Haseł jest naprawdę dużo, dlatego nie ma obaw, że znudzi się po kilku rundach. W grę można grać od 3 do nawet 12 graczy

W tej samej kategorii można zawrzeć Scrabble. Ten klasyk cieszy się nieustanną popularnością, przede wszystkim dlatego, iż sposobów na ułożenie planszy jest niemal nieograniczona liczba. Ponadto jest to gra, która nieco łączy w sobie kreatywność ze sprytem, bowiem liczy się tu nie tylko szeroki zasób słownictwa, ale również szczęście przy losowaniu liter. W grę można grać w parę lub 4 osoby.

Wyżej wymienione gry znajdziecie z pewnością w sklepie cdp.pl w okazyjnych cenach. Ponadto kupując przez Zrabatowani.pl możecie liczyć na dodatkowy rabat cenowy.

Gry, które wciągają

Mafia to jedna z tych gier, które można zorganizować własnym sumptem, bez konieczności kupowania całego zestawu. To przede wszystkim świetna okazja do poznania nowych osób, dlatego sprawdzi się na imprezach, gdzie nie każdy zna się dobrze. Konieczne jest wcielenie się w wyznaczona odgórnie rolę i tylko od nas zależy, czy będziemy grasz w otwarte karty, czy udawać, że nie jesteśmy z mafii.

“5 sekund” to gra, gdzie konieczne jest przede wszystkim szybkie myślenie. Sprawdzi się zarówno dla osób dorosłych, jak i nieco młodszych. Masz tylko 5 sekund, na wymienienie 3 różnych przedmiotów, w zależności od kategorii. Wygrywa ta osoba, która poradzi sobie z tym zadaniem najlepiej.

Kalambury to kolejna gra, która nie wymaga kupienia całego zestawu. Jeśli jednak brakuje wam pomysłu, zawsze możecie skorzystać z oferty PWN, gdzie znajdują się gry tego typu. Można w nie grać zarówno poprzez pokazywanie haseł, jak i ich rysowanie. Świetnie sprawdzi się na każdej imprezie. Może być naprawdę śmiesznie!

Niezależnie od tego na jaką grę się zdecydujesz, pamiętaj, że dobre towarzystwo to podstawa!

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj